Strona głównaGrySprawdź, jak grać w gry z Xbox na PC!

Sprawdź, jak grać w gry z Xbox na PC!

AUTOR

Kategorie

Chciałbyś przenieść swoje ulubione gry z Xbox na komputer? To teraz możliwe dzięki funkcji Xbox Play Anywhere. Dowiedz się, jak zacząć korzystać z tej opcji i ciesz się swoimi tytułami na PC bez ograniczeń!

Czy da się zagrać w każdą grę z Xbox na PC?

Przenoszenie gier z Xbox na PC stało się znacznie łatwiejsze dzięki inicjatywie Xbox Play Anywhere. Ta usługa umożliwia graczom zakupienie cyfrowej kopii gry na jednej platformie (Xbox One lub Windows 10) i automatyczne uzyskanie dostępu do niej również na drugiej platformie, bez dodatkowych opłat. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami zarówno na konsoli Xbox, jak i na komputerze PC. I to bez konieczności ponownego zakupu gry na drugą platformę.

Jednakże, nie wszystkie gry są kompatybilne z Xbox Play Anywhere. Decyzja o uwzględnieniu danej gry w tej usłudze zależy od wydawcy i dewelopera danego tytułu. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dana gra jest oznaczona symbolem Xbox Play Anywhere na stronie sklepu Microsoft Store. Taką informację możesz również znaleźć na opakowaniu fizycznej kopii gry. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i będziesz mieć pewność, że możesz cieszyć się grą na obu platformach.

Jak grać w gry z Xbox na PC?

Aby zacząć grać w gry z Xbox na PC, pierwszym krokiem jest posiadanie konta Microsoft. Równie ważny jest dostępu do platformy Windows 10. Następnie należy przejść do sklepu Microsoft Store, gdzie można zakupić cyfrową kopię wybranej gry. W przypadku posiadania już gry na konsoli Xbox, która jest kompatybilna z Xbox Play Anywhere, można pobrać ją na komputerze PC bez dodatkowych kosztów.

Po zakupie gry lub pobraniu jej z konta Xbox należy zainstalować odpowiednią aplikację do gier Microsoft Store lub Xbox. Powinna być ona dostępna w Windows 10. Po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft można przejść do zakładki biblioteki gier i pobrać lub uruchomić wcześniej zakupione tytuły. W ten sposób gry z Xbox będą dostępne do grania na komputerze PC w pełni zintegrowane z systemem operacyjnym Windows 10.

Warto również pamiętać, że niektóre gry mogą wymagać aktywacji usługi Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate do pełnego korzystania z funkcji multiplayer. Subskrypcje te umożliwiają dostęp do dodatkowych funkcji oraz ofert specjalnych. Może to być istotne dla osób preferujących rozgrywkę online lub korzystających z dodatkowych treści i usług oferowanych przez Xbox.

Author

Udostępnij