Strona głównatechnologiaJeden z deweloperów pracuje nad Pokemon GO dla Windows Phone

Jeden z deweloperów pracuje nad Pokemon GO dla Windows Phone

AUTOR

Kategorie

Wiadomo, e ostatnie dni to wielki sza na gr Pokemon GO, którą zainstalował chyba każdy na swoim urządzeniu. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość, bo jest ona dostępna wyłącznie na systemy Android i iOS. Nie jest do końca jasne, czy użytkownicy Windows Phone kiedykolwiek doczekają się oficjalnego wydania gry. Na stronie Change.org pojawiła się nawet petycja, pod która podpisało się mnóstwo osób z prośbą o Pokemon Go dla systemu Windows 10 Mobile.

Mimo tego, że petycję podpisało prawie 90 tysięcy osób, Niantic nie odniósł się jeszcze do całej sprawy. Jest jednak dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone. Deweloper ST-Apps informuje, że pracuje już nad grą Pokemon GO dla tego systemu, aby użytkownicy mogli “złapać je wszystkie”. Może nie jest to tak efektowne i nie zawiera przede wszystkim elementów rozszerzonej rzeczywistości, ale gracze nadal będą mogli poruszać się po terenie i łapać Pokemony.

Inną kwestią jest legalność tego projektu, który będzie wykorzystywał serwery firmy Niantic, której może się to nie spodobać. Deweloper twierdzi, że gra może pojawić się w przyszłym miesiącu, jeśli serwery nie są zakodowane.

Źródło: MSPoweruser

Author

Udostępnij