Strona głównatechnologiaWspółtwórca Androida zapowiada swój własny smartfon

Współtwórca Androida zapowiada swój własny smartfon

AUTOR

Kategorie

W styczniu tego roku pojawiły się informacje, że współtwórca systemu Android, Andy Rubin pracuje nad smartfonem, który ma konkurować z najlepszymi. Wszystko to staje się coraz bardziej realne, a dowodem na to może być zwiastun, który pojawił się na Twitterze.

Zdjęcie ukazuje, że będzie to smartfon z bardzo cienkimi ramkami wokół wyświetlacza. Pokazuje ono również zaokrąglony róg, a także część ekranu z godziną, stanem baterii oraz łącznością. Poza tą fotografią, nic innego nie zostaje ujawnione i nie możemy poznać chociażby jego specyfikacji. Plotki mówią jednak, że będzie to modułowy smartfon i będzie mógł być “odświeżany”, co ma uczynić go ponadczasowym. Chodzi oczywiście o dodatkowe moduły, które miałyby być podłączane za pomocą złącza magnetycznego. Telefon ma również posiadać ekran czuły na dotyk, a więc z funkcją 3D Touch jak w iPhone’ach.

Urządzenie ma pojawić się w połowie tego roku i być przeciwnikiem dla takich smartfonów jak iPhone czy Google Pixel. Ma również kosztować mniej więcej tyle co wspomniane jednostki.

I’m really excited about how this is shaping up. Eager to get it in more people’s hands… pic.twitter.com/LRzQCFSKTm

— Andy Rubin (@Arubin) 27 marca 2017

Author

Udostępnij