Strona głównaAplikacje i programyBlokada reklam na androidzie

Blokada reklam na androidzie

AUTOR

Kategorie

Blokada reklam na androidzie

Reklamy potrafią być bardzo uciążliwe. Ich blokowanie na komputerach przenośnych lub stacjonarnych jest dość proste. Bardziej skomplikowana jest kwestia dotycząca smartfonów. Jak sobie zatem tutaj poradzić?

Dlaczego warto zainteresować się tym tematem?

Interesuje Cię <a href=”https://www.internetasap.pl/aplikacje/“>blokada reklam android</a>? Okazuje się, że chodzi nie tylko o bardziej komfortowe korzystanie z internetu w telefonie komórkowym. Niekiedy reklamy zasłaniają np. cały ekran i zazwyczaj pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Dodatkowo przez nie trudniej ogląda się np. filmiki na platformie YouTube. Warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Przez te reklamy internet w komórce działa gorzej. Jeśli otwierasz daną stronę, to wczytuje się nie tylko jej treść, ale także właśnie ewentualne materiały promocyjne. Jeśli posiadasz małe pakiety transferu internetowego, to jest to dla Ciebie bardzo niekorzystna sprawa. Wszak część wykorzystujesz na reklamy, które (jak się domyślamy) w ogóle nie są Ci potrzebne do szczęścia. Tym zagadnieniem powinny także zainteresować się osoby, które np. mieszkają na wsi. Tam internet jest z reguły gorszej jakości. Jeśli zaś nie będą wyświetlały się reklamy, to wówczas cały net powinien chodzić o wiele szybciej i zarazem sprawniej (poprzez mniejsze pobieranie pakietu danych)

Dlaczego nie warto korzystać z przeglądarki Chrome?

Statystyki pokazują, że wiele osób posiadających smartfony korzysta z tej właśnie przeglądarki na swoich telefonach komórkowych. Fakt, Chrome ma swoje zalety. Niestety, nie brakuje także mankamentów. A jednym z największych jest to, że nie można tutaj zablokować wyświetlających się reklam, które mogą być naprawdę bardzo uciążliwe. W takiej sytuacji logicznym wyjściem jest po prostu zmiana przeglądarki na inną.

Co warto wybrać?

Coraz więcej osób wraca do Mozilli Firefox. Jest to porządna przeglądarka sieciowa, która zapewnia stabilne działanie. Co ważne, można tutaj skorzystać z aplikacji do blokowania niechcianych reklam. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest pobranie tej przeglądarki z Google Play. Co ważne, możesz to zrobić za darmo. Co dzieje się dalej? Niestety, po pierwszym uruchomieniu nie mamy żadnego dodatku (w tym względzie) zainstalowanego automatycznie. Musimy zatem zająć się tym tematem samodzielnie. Trzeba w tym celu przejść na ekran główny. Możesz po prostu wybrać widok nowej karty. Następnie trzeba wejść do Menu. Ta sekcja znajduje się pod postacią trzech kropek (obok paska adresu). Z naszego Menu warto wybrać odpowiednie dodatki. Jeśli już coś masz zainstalowane, to te warianty pojawią się na samej górze. Jeśli nie, to trzeba je dopiero pobrać. W gronie rekomendowanych dodatków jest np. opcja uBlock Origin. Teraz wystarczy tylko zainstalować to narzędzie. W tym celu musisz kliknąć przycisk plusa. Jeśli aplikacja zacznie działać, to nie będziesz już musiał dłużej przejmować się niechcianymi reklamami, które wpływają na komfort korzystania z sieci, jak i na większe wykorzystywanie internetowych pakietów danych.

Na co jeszcze można się zdecydować?

Coraz większym zainteresowaniem Klientów posiadających telefony komórkowe z androidem cieszy się przeglądarka Brave Browser. Jest to dobra opcja szczególnie dla tych, którzy chcą na co dzień korzystać z czegoś, co przypomina nieco standardowego Chrome’a. Co ciekawe, tutaj zaraz po pobraniu i zainstalowaniu z Google Play możesz liczyć na aplikację, która będzie efektywnie radziła sobie z niepożądanymi reklamami. Dodatkowo ta przeglądarka oferuje możliwość skorzystania z funkcji blokowania i śledzenia w czasie surfowania po sieci.

Author

Udostępnij