Strona głównaKomputeryJaki zasilacz samochodowy do laptopa wybrac?

Jaki zasilacz samochodowy do laptopa wybrac?

AUTOR

Kategorie

Ładowanie laptopa w samochodzie to trochę kłopotliwe. W końcu nie można go zasilać ani ładować przez port USB, jak inne urządzenia mobilne. Do zasilania laptopa potrzebujemy specjalnego zasilacza, który zamienia napięcie „samochodu” 12 V na napięcie odpowiednie dla komputera. Jaki zasilacz samochodowy do laptopa wybrac?

Ładowarka samochodowa do laptopa

Jeśli dużo podróżujesz, na przykład w interesach, a Twoja praca wymaga częstego korzystania z laptopa, zdecydowanie potrzebujesz ładowarki samochodowej do laptopa. Przeważnie zasilany jest z zapalniczki na 12 V. Producenci oferują ogólne modele, które są kompatybilne z szeroką gamą laptopów. Ładowarki samochodowe do laptopów powinny być wyposażone w ochronę przeciwprzepięciową. Ładowarka samochodowa do laptopa powinna przede wszystkim zapewniać większą lub taką samą moc maksymalną, jak zasilacz sieciowy komputera. W przeciwnym razie może się nie włączyć lub działać niestabilnie. Zwykle na obudowie znajduje się przełącznik, za pomocą którego można wybrać odpowiednie napięcie dla komputera. Dodatkowo Universal Laptop Car Adapter w zestawie posiada wymienne końcówki wtykowe, które można przymocować do adaptera. Dzięki temu może być używany z różnymi typami laptopów, także innych marek. Diody LED wskazują stan działania, a gniazdo USB umożliwia zasilanie innych akcesoriów.

Inne sposoby na ładowanie laptopa w samochodzie

Najczęstszym i jeszcze prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie konwertera napięcia. Takie urządzenia mogą przybierać różne formy, od mniej eleganckich pudełek po „kubki termiczne” czy puszki po napojach, które można wkładać do przeznaczonych do tego przegródek. Niezależnie od wyglądu ich działanie jest zawsze takie samo: falownik zamienia napięcie z 12 V na 230 V, tak samo jak każde gniazdko domowe. Do konwertera można podłączyć dowolne urządzenie, nie tylko laptopy, zwykłą wtyczką. Może to być nawet czajnik elektryczny lub kuchenka mikrofalowa. Musimy tylko pamiętać, że np. czajnik elektryczny o mocy 1000 W będzie wymagał konwertera o większej mocy, powiedzmy 1200 W, aby był bezpieczny w użyciu.

Ładowanie laptopa powerbankiem

Power bank do laptopa to power bank, który można podłączyć do różnych urządzeń. Poszczególne modele power banków różnią się pojemnością baterii i wyposażeniem – aby użyć ich do ładowania sprzętu komputerowego, będziesz potrzebować odpowiedniego kabla i gniazda USB. Power banki do laptopów przydają się, gdy użytkownik nie nosi przy sobie ładowarki lub znajduje się w miejscu bez gniazdka elektrycznego. Dzięki sprytnemu gadżetowi krótki czas pracy na baterii nie będzie przeszkodą w dalszym korzystaniu z laptopa. W zależności od modelu laptop można ładować nawet dwa razy.

Jak naładować telefon w aucie?

Najłatwiejszą metodą dostępną dla prawie każdego właściciela samochodu jest użycie fabrycznego kabla dołączonego do telefonu i podłączenie go do samochodu w celu naładowania baterii smartfona. W większości jest to kabel z gniazdem USB, który jest standardowym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu.Ale co, jeśli mamy nieco starszy samochód, który nie ma portu USB? Najlepiej kupić ładowarkę do telefonu podłączaną do gniazda zapalniczki, np. Xblitz Q30 Pro. Wystarczy podłączyć ładowarkę w miejsce zapalniczki samochodowej i otrzymujesz dwa w pełni funkcjonalne porty USB. Warto zauważyć, że we wspomnianych modelach ładowarek zastosowano technologię QuickCharge 3.0, która pozwala na szybsze ładowanie baterii smartfona.

Wiecej o zasilaczach samochodowych przeczytasz na: https://www.internetasap.pl/ 

Author

Udostępnij