Strona głównaGryJakie warto pobrać imprezowe gry na telefon?

Jakie warto pobrać imprezowe gry na telefon?

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada nowego smartfona i korzysta z niego na co dzień. Nie ma co ukrywać, że zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Jako że rozrywka jest bardzo ważna, to mamy kilka propozycji imprezowych gier na telefon – zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto pobierać imprezowe gry na telefon?

Smartfon nie służy już tylko i wyłącznie do wykonywania połączeń oraz wysyłania SMS-ów, ale również korzystamy z masy aplikacji, które służą jako mapy, monitorują zdrowie czy też pozwalają na kontakt z najbliższymi. Warto podkreślić, że rozrywka jest dość istotna, a są gry na telefon, które idealnie sprawdzą się w towarzystwie. Takie gry pozwalają na to, by zabawa toczyła się na innym poziomie. Nie można zapomnieć, że takie gry potrafią rozruszać nawet największych introwertyków i wcale nie są tylko i wyłącznie dla tych, którzy kochają elektronikę.

1. Czółko

Pierwszą naszą propozycją, którą jak najbardziej warto pobrać na telefon jest czółko. To smartfonowa wersja gry, którą praktycznie zna każdy z nas. W tradycyjnej formie chodzi o to, że jedna z osób ma przyklejoną kartkę do czoła z nazwą postaci, filmu czy też piosenki i musi poprzez zadanie pytań odgadnąć kim jest wskazany podmiot. 

Gra, którą jest czółko została przeniesiona na smartfony, co sprawia, że niekoniecznie trzeba korzystać już z kartek i długopisów. Nie ma większej potrzeby marnowania papieru, tylko można skorzystać z tej gry w formie przeniesionej na smartfony. Czółko, jest to gra, która ma wiele kategorii m.in.:

  • film
  • zwierzęta
  • geografia
  • jedzenie i napoje

To gra dla całej rodziny, która polega na tym, że można pokazywać, nucić i rysować różnego rodzaju rzeczy. Czółko świetnie sprawdzi się na imprezy, ponieważ to gwarancja śmiechu, dobrej zabawy, a przede wszystkim rywalizacji. Gry imprezowe na telefon z pewnością mają na celu poprawę nastroju, jednak czółko to absolutna czołówka, jeżeli chodzi o taki rodzaj gier.

2. Nosz ku*wa

Jeżeli graliście kiedyś w grę planszową Taboo, to na pewno jest to coś dla was. Jest to dokładnie przeniesienie tej gry na telefon, co sprawia, że można zaoszczędzić pieniądze i nie trzeba wydawać kilkudziesięciu złotych na jej zakup. Warto jednak powiedzieć parę słów o jej zasadach, chociaż te są banalnie proste.

Simplicity Games stworzyło grę, w której grają 2 zespoły, więc potrzeba przynajmniej 4 osób. W największym skrócie chodzi o to, aby opisać dany przedmiot czy jakąś rzecz poprzez uniknięcie kilku słów wskazanych na ekranie. Czasem wymaga to zręczności, ponieważ trudno opisać np. laptopa bez używania słów “komputer przenośny”, “sprzęt”, “elektronika”, ale jednak jest to możliwe. Na pewno podczas imprez, gdy plącze się już język i czasem nasze zdolności percepcyjnie nie zawsze pracują na 100%, będzie to gwarancja dobrej zabawy i wielu łez wylanych ze śmiechu.

3. 7 Second Challenge Po Polsku

W naszym kraju jedną z najpopularniejszych kier jest “5 sekund”, w którym mamy dokładnie tyle czasu, aby odpowiedzieć na pytanie i wymienić np. 3 kraje na literę B. Cała gra w formie fizycznej wymaga jednak posiadania planszy i specjalnej klepsydry, która odmierza nam czas wraz ze spadającą kulką. 7 Second Challenge Po Polsku to jej odpowiednik, który sprawi, że wystarczy tylko posiadać smartfon i w zasadzie to wszystko!

Jak zresztą zauważyliście po tytule, na odpowiedź mamy nie 5, a 7 sekund. Gry imprezowe na telefon mają to do siebie, że potrafią wciągać, a ten tytuł zdecydowanie do tego skłania. Gra sprawi się na imprezach, ponieważ może grać w nie dowolna ilość osób, a jej interfejs jest na tyle prosty, że bez problemu każdy się w nim odnajdzie.

 

Author

Udostępnij