Strona głównaLaptopyDofinansowanie do laptopa dla ucznia - sprawdź możliwości w 2023 roku.

Dofinansowanie do laptopa dla ucznia – sprawdź możliwości w 2023 roku.

AUTOR

Kategorie

Zakup sprzętu do nauki dla wielu rodziców i opiekunów jest znacznym obciążeniem finansowym. Na szczęście pojawia się coraz więcej programów rządowych, które pozwalają zrealizować to zadanie. Wszystko to jest możliwe dzięki dofinansowaniom, o których warto się dowiedzieć. Dzięki nim wielu uczniów ma szansę uzyskać urządzenie, które wykorzysta do nauki.

Dofinansowanie do laptopa dla uczniów 

Dofinansowanie do laptopa dla uczniów to propozycje rządowych programów, które w znaczącym stopniu mają wspomóc zakup sprzętu niezbędnego do nauki dzieci. Jest to potrzeba szczególnie widoczna w czasie pandemii. W związku z epidemią Covid-19 i koniecznością przejścia do nauki i zajęć zdalnych w szkołach oraz placówkach edukacyjnych, samorządy zyskały możliwość pozyskania pieniędzy na zakup urządzeń do nauki. Już od samego początku rozwiązanie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie pojawiły się dwa rządowe programy, które umożliwiają uzyskania laptopa do nauki dla dziecka.

Dofinansowanie do laptopa dla uczniów i nauczycieli w 2023 roku

W trzecim kwartale 202 roku zgodnie z rządowymi zapowiedziami, do nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, oraz uczniów klas IV szkoły podstawowej mają trafić laptopy do nauki. Z kolei w roku następnym następne urządzenia mają zostać przekazane do kolejnego rocznika uczniów rozpoczynających naukę w klasie IV. Ich zakup ma być finansowany z rządowych przetargów, we współpracy z MEN. Urządzenia zakupione w tym projekcie mają zostać dostarczone bezpośrednio do wybranych organów szkół. 

Dofinansowanie dla dzieci i wnuków pracowników PGR

Poza dofinansowaniami dla uczniów klas IV szkoły podstawowej, na wsparcie w zakupie sprzętu oraz uzyskanie dostępu do sieci mogą liczyć również dzieci i wnuki z rodzin byłych pracowników PGR. Jest to dofinansowanie dotyczące:

  • zakupu sprzętu komputerowego w pełnym wyposażeniem ( z urządzeniami oraz akcesoriami umożliwiającymi zdalną naukę, w tym również z elementami i oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych),
  • ubezpieczenia do zakupionych urządzeń,
  • uzyskania usługi podłączenia do Internetu na okres 2 lat, w razie braku możliwości zapewnienia go we własnym zakresie. 

Granty – PPGR to wparcie finansowane ze środków unijnych. W tym przypadku maksymalna kwota dofinansowania laptopa może wynieść do 2500 zł.

W przypadku tego programu niezbędne jest wypełnienie wniosku oraz złożenia oświadczenia za pośrednictwem sieci lub w gminnych ośrodkach. Konieczne jest przygotowanie dokumentów potwierdzających zatrudnienie w PGR, może być to legitymacja służbowa, świadectwo pracy czy wynagrodzenia oraz wszystkie inne dokumenty. Po złożeniu wniosków gmina uzyskuje dofinansowanie, które przeznaczy na zakup sprzętu, a następnie przekaże go w ręce szkół, które podzielą sprzęt pomiędzy uczniów składających wniosek o pozyskanie urządzeń. 

Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu laptopa dla ucznia?

Możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu laptopa dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych jak widać, jest kilka, dzięki czemu zakup niezbędnego do nauki sprzętu z pewnością dla wielu rodziców i opiekunów będzie zdecydowanie prostszy. Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach posiadanie laptopa lub komputera do nauki jest ważne. Dlatego też warto skorzystać z możliwości w przypadku tych uczniów, którzy kwalifikują się do pozytywnego rozpatrzenia wniosków. Jeśli szukasz więcej informacji z kategorii komputerów i urządzeń koniecznie sprawdź witrynę internetasap.pl. Z pewnością znajdziesz tutaj najciekawsze artykuły w sieci.

Author

Udostępnij