Strona głównaAplikacjeJak wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle - 2 proste sposoby

Jak wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle – 2 proste sposoby

AUTOR

Kategorie

Background app refresh to ustawienie dostępne dla urządzeń z systemem iOS. Zazwyczaj jest ono domyślnie włączone i można nim zarządzać w ustawieniach. Możesz chcieć wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle, ponieważ może ono skrócić czas pracy baterii i wpłynąć na wydajność urządzenia. Dobrą wiadomością jest to, że można go łatwo wyłączyć w ustawieniach – oto jak wyłączyć funkcję odświeżania aplikacji w tle na telefonie iPhone.

Jak wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle

Istnieją różne sposoby, w jakie można wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle – najprostszym sposobem jest wyłączenie opcji odświeżania w tle w ustawieniach. Alternatywnie możesz również po prostu włączyć tryb niskiego zużycia energii na swoim urządzeniu.

Jednak zanim to zrobisz, może chcesz dowiedzieć się, co wyłączenie odświeżania aplikacji w tle faktycznie robi. Zasadniczo zatrzymuje aplikacje uruchamiające aktualizacje, gdy nie używasz samej aplikacji – stąd jest to odświeżanie “w tle”.

Może to oszczędzić baterię i poprawić stan baterii iPhone’a, ponieważ uniemożliwia wszystkim aplikacjom pracę w tle. Może też zmniejszyć zużycie danych komórkowych, zwłaszcza jeśli masz wiele aplikacji społecznościowych, które wymagają częstych aktualizacji.

W rzeczywistości istnieje kilka różnych sposobów, aby upewnić się, że odświeżanie aplikacji jest wyłączone na urządzeniu.

Wyłącz opcję “odświeżania aplikacji w tle” w ustawieniach

Najbardziej znany, aby wyłączyć to jest zrobić to ręcznie, co można zrobić, wchodząc w ustawieniach telefonu.

Idź do Ustawienia > Ogólne > Background App Refresh. Robiąc to przejdziesz do listy aplikacji, gdzie można łatwo włączyć lub wyłączyć funkcję odświeżania aplikacji w tle na swoim urządzeniu.

Obok niego, jest na i wyłączenie toggle, który pozwoli Ci włączyć i wyłączyć funkcję dość łatwo dla każdej innej aplikacji. Można to zrobić indywidualnie, lub można łatwo zrobić to dla wszystkich aplikacji w tym samym czasie zbyt.

Włączenie trybu niskiego zużycia energii

Możesz po prostu włączyć tryb niskiego zużycia energii na urządzeniu, jeśli chcesz zmusić swój telefon, aby wyłączyć wszystkie działania w tle bez konieczności robienia tego ręcznie.

Będziesz w stanie powiedzieć, czy jest on włączony, patrząc na małą ikonę baterii, która znajduje się w prawym górnym rogu urządzenia – będzie żółty, jeśli tryb niskiego zużycia energii jest włączony.

Korzystanie z centrum sterowania

Możesz to również zrobić za pomocą Centrum sterowania na swoim urządzeniu. Dostęp do Centrum sterowania można uzyskać szybko i łatwo, przesuwając palcem w górę na telefonie.

Symbolizuje to tryb niskiego zużycia energii. Jeśli jest tam ikona baterii, naciśnij ją, aby włączyć tryb niskiego zużycia energii. W centrum sterowania powinna być wyświetlana ikona baterii, która służy do włączania i wyłączania trybu niskiego zużycia energii.

Jeśli nie możesz znaleźć ikony trybu niskiego zużycia energii, to będziesz musiał włączyć tę możliwość w ustawieniach – nie zawsze jest ona włączona jako domyślna na świeżej instalacji.

Udaj się do Ustawienia > Centrum sterowania, gdzie można włączyć i wyłączyć tryb.

Po wykonaniu tych czynności, powinieneś być w stanie zobaczyć ikonę trybu niskiego zużycia energii w Centrum sterowania po przesunięciu w górę.

Jak wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle dla poszczególnych aplikacji

Alternatywnie, możesz po prostu wybrać wyłączenie odświeżania aplikacji w tle dla niektórych aplikacji. Możesz chcieć zachować żywotność baterii lub zapobiec określonej aktywności aplikacji w tle.

Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Odświeżanie aplikacji w tle. To powinno zabrać Cię do listy aplikacji, które mają aktywność w tle, które mogą być włączone lub wyłączone.

Upewnij się, że nie masz włączonego trybu niskiego zużycia energii, ponieważ spowoduje to automatyczne wyłączenie odświeżania aplikacji w tle. To uniemożliwia dostęp do ustawień odświeżania aplikacji w tle.

Znajdź aplikację, której aktywność w tle chcesz wyłączyć. Jeśli aplikacja nie znajduje się na liście, oznacza to, że nie ma ona żadnej aktywności w tle, którą można wyłączyć.

Naciśnij zielony przełącznik obok aplikacji. Spowoduje to wyłączenie jej aktywności w tle. Na przykład aktywność w tle Instagrama została wyłączona na powyższym zdjęciu.

Powtórz te kroki dla innych aplikacji, aby wyłączyć ich aktywność w tle.

Co robi wyłączenie odświeżania aplikacji w tle?

Włączenie funkcji odświeżania aplikacji w tle umożliwia aplikacjom kontynuowanie pracy w tle, nawet jeśli zostały zamknięte. Dlatego wyłączenie funkcji odświeżania aplikacji w tle zapobiega temu zjawisku.

Aplikacje nie będą mogły działać po zamknięciu, a ich zawartość pozostanie bez zmian – nie powinno to mieć wpływu na nieaktualizowanie aplikacji na iPhone’a, co jest osobnym zagadnieniem.

Zazwyczaj warto to zrobić, ponieważ może to poprawić żywotność baterii i wydajność urządzenia, ponieważ oznacza to, że mniejsza aktywność aplikacji będzie miała miejsce.

Author

Udostępnij