Strona głównaAplikacjeJak przenieść aplikacje na kartę SD w systemie Android?

Jak przenieść aplikacje na kartę SD w systemie Android?

AUTOR

Kategorie

Prawie każdy smartfon lub tablet, który jest dostępny obecnie na rynku i używa android OS ma dodatkowe gniazdo kart pamięci, w którym użytkownicy mogą włożyć kartę SD, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania danych (większość urządzeń android). Jeśli telefon komórkowy lub tablet ma nieograniczoną pojemność pamięci wewnętrznej, co oczywiście robi, instalowanie gier lub aplikacji intensywnie wykorzystujących pamięć wewnętrzną urządzenia może zmniejszyć jego wydajność.

Aby przezwyciężyć tę sytuację, może trzeba przenieść zainstalowane aplikacje lub gry do zewnętrznej karty SD, które mogą być zainstalowane na urządzeniu.
Uwaga: Nie możesz ustawić karty SD jako domyślnego magazynu, jeśli twój telefon nie jest zakorzeniony.

Istnieje wiele sposobów na przeniesienie informacji z telefonu na kartę SD:

Metoda 1

1) Otwórz swoje menu Ustawienia.
2) Wyszukaj Ustawienia APP i otwórz je

Kliknij na aplikację, którą chcesz przenieść (uwaga: nie każda aplikacja może być przeniesiona z pamięci telefonu na kartę SD!).
3) Gotowe! :bounce: To proste… prawda?

Metoda 2

1) Otwórz swój “STORAGE

Po kliknięciu go… Twoje urządzenie poprosi Cię o przeniesienie każdej informacji, którą masz na karcie SD. Zdjęcia, muzyka, aplikacje zostaną automatycznie przeniesione.
3) Gotowe! To jest łatwiejsze niż 1 metoda.

Metoda 3: Przenieś swoje aplikacje za pomocą APP

Z pomocą Lucky Patcher możesz przenieść zainstalowane aplikacje na kartę SD tylko za pomocą jednego kliknięcia. Jednak w celu korzystania z Lucky Patcher urządzenie musi być zakorzenione, bez którego nawet Lucky Patcher nie może być zainstalowany.
Po pomyślnym zainstalowaniu Lucky Patcher na urządzeniach zakorzenionych, przenoszenie zainstalowanych aplikacji lub gier na zewnętrzną kartę SD jest łatwe. Oto, co musisz zrobić:

Upewnij się, że urządzenie, na którym chcesz przenieść zainstalowane aplikacje i gry na kartę SD, zostało zrootowane i zainstalowany został Lucky Patcher.

Po weryfikacji, stuknij w szufladę aplikacji.

Z wyświetlonej listy stuknij ikonę Lucky Patcher.

Na otwartym interfejsie dotknij nazwy aplikacji lub gry z listy, którą chcesz przenieść na zewnętrzną kartę SD.

Po wybraniu aplikacji lub gry przez stuknięcie, w następnym wyświetlonym oknie stuknij opcję Move to /sdcard z wyświetlonego menu kontekstowego na dole.

Po zakończeniu transferu zostanie wyświetlone pole informujące, że transfer został pomyślnie zakończony.

Stuknij przycisk OK na wyświetlonym polu, aby wrócić do poprzedniego okna i przenieść inne aplikacje lub gry na kartę SD.

Ustawienie karty SD jako wewnętrznej pamięci masowej

Musisz ustawić microSD jako wewnętrzną pamięć masową. W ten sposób, Android OS widzi SD jako rozszerzenie swojej wbudowanej przestrzeni jako oddzielnej przestrzeni. I, dane i aplikacje mogą łatwo pisać do każdego z nich, gdy istnieje potrzeba.

Włóż nową kartę SD do telefonu i poczekaj na powiadomienie o nowej karcie SD. Gdy się pojawi, dotknij opcji Konfiguracja.
Następnie wybierz, jak Twój smartfon ma korzystać z karty. Wybierz Phone Storage w systemie Android 9, lub Use as Internal Storage w starszych wersjach. Alternatywnie, jeśli nie ma powiadomienia, możesz przejść do Ustawienia >> Pamięć masowa i wybrać opcję.
Stuknij Ustawienia pamięci masowej, a następnie Formatuj jako wewnętrzny.
Następnie dotknij Formatuj kartę SD lub Wymaż i sformatuj w zależności od wersji Androida. Karta SD zostanie wymazana.
Na Androidzie 9 i nowszych wersjach Androida, zobaczyłbyś Przenieś zawartość. Opcja ta pomoże Ci przenieść zawartość, w tym aplikacje, na kartę SD.

Po wykonaniu tej czynności, jesteś zobowiązany do zachowania SD w telefonie na stałe. Ponadto, karta jest zaszyfrowana. Jeśli włożysz do nowego urządzenia, nie znajdziesz przeniesionych danych.

Ręcznie przenieść aplikacje do karty SD na Androida

Nie wszystkie telefony obsługują adoptowalną pamięć masową. Jeśli telefon jest jednym z tych, które nie pozwalają na to, można użyć metody ręcznej, aby przenieść swoje aplikacje na kartę SD. Tylko, że musisz powtórzyć kroki dla każdej aplikacji, którą chcesz przenieść.

Na swoim urządzeniu, przejdź do Ustawienia >> Aplikacje i powiadomienia >> Informacje o aplikacji. Zlokalizuj aplikację, którą chcesz przenieść i dotknij.
Następnie wybierz opcję Przechowywanie i stuknij Zmień. Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji, Twój telefon nie obsługuje przenoszenia aplikacji na kartę.
W oknie dialogowym Zmień pamięć masową wybierz Karta SD i stuknij Przenieś na ekranie potwierdzenia.

Author

Udostępnij