Strona głównaWymaganiaNeed for Speed Carbon - Wymagania sprzętowe

Need for Speed Carbon – Wymagania sprzętowe

AUTOR

Kategorie

Need for Speed Carbon jest grą wyścigową z 2006 roku, która została stworzona przez uznane studio Electronic Arts. Jest to jednocześnie dziesiąta część z serii gier wyścigowych Need for Speed. Jakie trzeba spełniać wymagania sprzętowe, aby zagrać w ten tytuł? Sprawdź sam.

Need for Speed Carbon – Jakie ma wymagania sprzętowe?

Tytuł ten jest kontynuacją poprzedniej części (NFS Most Wanted). Carbon, podobnie jak poprzednie tytuły z tej serii skupia się na nielegalnych wyścigach ulicznych, a także ucieczkach przed policją i agentami federalnymi. Cała fabuła rozgrywa się w fikcyjnym mieście Palmont City. System pościgów jest wysoce podobny do tego, którego doświadczyć można w NfS Most Wanted oraz NfS Underground. Względem poprzednich tytułów, w grze pojawiło się sporo nowych możliwości. Między innymi gangi, z którymi przyjdzie zetknąć się graczowi, specjalizują się w konkretnej kategorii samochodów. Miasto zostało podzielone na terytoria, z których każde charakteryzuje się paroma konkurencjami. Po podbiciu wszystkich terenów w danym rejonie Palmont City następuje pojedynek wyścigowy z szefem gangu.

Need for Speed Carbon – minimalne wymagania sprzętowe

Need for Speed Carbon został zaprojektowany z myślą zarówno o graczach komputerowych, jak i konsolowych. Skupiono się jednak na wymaganiach dotyczących wersji na PC. Wysoka jakość wyścigowych doświadczeń nie powinna być trudna do osiągnięcia z uwagi na fakt, że Carbon został wydany w 2006 roku, a więc przeszło 15 lat temu. Innowacyjne względem poprzednich odsłon cyklu nie wymagają aż tak zaawansowanego sprzętu, dzięki czemu znaczna większość fanów wyścigów będzie mogła zagrać w tę pozycję. Deweloperzy określają poniższe wymagania sprzętowe, jako minimalne:

  • System operacyjny Windows 2000
  • Procesor Pentium 4 1.7 GHz
  • Karta graficzna NVIDIDA GeForce 3
  • 512 Pamięci RAM
  • 4,7 GB wolnego miejsca na dysku

Powyższe wymagania w zupełności wystarczą, aby przez znaczną część czasu móc cieszyć się rozgrywką na właściwych obrotach. Mogą zdarzyć się pewne spowolnienia animacji czy usterki, ale będą one raczej śladowe. Skutkiem ubocznym grania na sprzęcie z minimalnymi wymaganiami może być wysoka temperatura komputera. Aby skutecznie poradzić sobie z takim problemem, warto zajrzeć na: https://www.internetasap.pl/temperatura-komputera-czyli-jak-dbac-o-urzadzenie/.

Need for Speed Carbon – zalecane wymagania sprzętowe

Wyścigi i cały świat  jest o wiele lepszy jakościowo niż w poprzednich edycjach Need for Speed. Gracze mogą liczyć na nowe doświadczenia względem poprzedniej wersji gry. Aby jak najlepiej korzystać z nowych rozwiązań oferowanych przez NfS Carbon, najlepiej będzie korzystać z co najmniej zalecanych wymagań sprzętowych. Ponieważ sprzęt ten nie obecnie trudny do zdobycia, śmiało można stwierdzić, że większość graczy doświadczy pozytywnych doświadczeń z grą. Zalecane wymagania sprzętowe dla Need for Speed Carbon wyglądają następująco:

  • System operacyjny Windows XP
  • Procesor Pentium 4 2.4 GHz
  • Karta Graficzna NVIDIA GeForce 6800/ ATI Radeon 9800
  • 1 GB Pamięci RAM
  • 4,7 GB wolnego miejsca na dysku

Takie wymagania sprzętowe pozwolą na uniknięcie znakomitej większości niedoskonałości, które mogłyby pojawić się wskutek gorszej jakości sprzętu. Przeciętny gracz, który chce się po prostu cieszyć rozgrywką, nie powinien w większym stopniu odczuć dyskomfortu. Gra z pewnością zachwyca swoim gameplayem mimo lat, które upłynęły od jej wydania. Nie należy jednak zapominać o zdrowych zasadach korzystania z komputera, dzięki którym uniknie się nieprzyjemnych konsekwencji związanych z funkcjonowaniem w sieci.

Author

Udostępnij