Strona głównaWymaganiaAssassin's Creed Black Flag - Wymagania Sprzętowe

Assassin’s Creed Black Flag – Wymagania Sprzętowe

AUTOR

Kategorie

Assassin’s Creed Black Flag jest grą z 2013 roku, dlatego nie posiada bardzo wygórowanych wymagań sprzętowych. Dzięki temu wielu graczy będzie mogło obecnie spędzić przy tej grze długie godziny. Sprawdź, jakie wymagania sprzętowe na PC ma Assasin’s Creed Black Flag.

Assassin’s Creed IV: Black Flag – Wymagania sprzętowe?

Cykl gier Assasin’s Creed należy do najpopularniejszych marek firmy Ubisoft. W zgodzie ze swoim 12-miesięcznym rytmem wydawniczym, w 2013 roku pojawiła się nowa odsłona tej gry, a mianowicie Black Flag. Przewodnią postacią jest tutaj Edward Kenway, który jest dziadkiem główniej postaci (Connora Kenway’a) z poprzedniej odsłony. Jest to pochodzący z Walii XVIII-wieczny pirat, który zdobywa wiedzę o istnieniu pewnego Obserwatorium, o którym wspominają legendy. Rzekomo dzięki niemu możliwe staje się podglądanie poczynań dowolnej osoby na ziemi. Korsarz, podający się jednocześnie za członka zakonu Asasynów wplątuje się w odwieczny konflikt toczący się między Asasynami a Templariuszami.

Assassin’s Creed Black Flag – Minimalne Wymagania Sprzętowe

Wersja gry stworzona z myślą o graczach komputerowych nie ma wcale aż tak dużych wymagań, jak na obecne czasy. Na dobrą sprawę wyszła już 10 lat temu, także większość nowszego sprzętu prawdopodobnie poradzi sobie z tą grą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zapewniano, że gra prezentować ma wysoką jakość podobną do tej, której wówczas można było doświadczyć na ówczesnych konsolach nowej generacji. 

Minimalne wymagania sprzętowe dla Assassin’s Creed IV: Black Flag:

  • System operacyjny Windows Vista SP1/ Windows 8/ Windows 7 SP1 64-bit
  • Procesor Intel Core 2 Quad Q8400 2,6 GHz, AMD Athlon II X4 620 2,6 GHz
  • Nvidia GeForce GTX 260 / AMD Radeon HD 4870 (512 MB pamięci, Shader Model 4.0)
  • 2 GB RAM
  • 30 GB miejsca na dysku

Powyższe wymagania nie są wcale tak trudne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę, że trochę czasu od premiery już upłynęło. Jeżeli jednak nie spełnia się niektórych wymagań, w dalszym ciągu możliwe będzie włączenie gry, choć przyjemność z niej może być istotnie niższa. Temperatura komputera może także ulec podwyższeniu. Aby skutecznie poradzić sobie z takim problemem, warto zajrzeć na: https://www.internetasap.pl/temperatura-komputera-czyli-jak-dbac-o-urzadzenie/.

Assassin’s Creed Black Flag – Zalecane Wymagania Sprzętowe

Przygody na lądzie i oceanie są o wiele ładniejsze i lepsze jakościowo niż w poprzedniej odsłonie, a także cechują się większą dynamiką i lepszymi detalami. Czwartą odsłoną cyklu zajęła się NVIDIA, co było dość naturalną koleją rzeczy, biorąc pod uwagę, że trzecia część była dodawana do kart graficznych GeForce. W związku z tym gracze liczyć mogą na obsługę wygładzania krawędzi TXAA oraz zaawansowaną teselację. Zmiany są o wiele dalej posunięte, niż mogłoby się wydawać pierwotnie, gdyż dotknęły one bardzo wielu istotnych dla gameplayu fragmentów. W grze odnaleźć można silnik kontrolujący zachowanie fal czy wygląd wody, a także regulujący cały cykl pogodowy, wygląd roślinności czy nawet warunki atmosferyczne.

Zalecane wymagania sprzętowe dla Assassin’s Creed IV: Black Flag:

  • System operacyjny Windows Vista SP1/ Windows 8/ Windows 7 SP1 64 bit
  • Procesor Intel Core i5-2400S 2,5 GHz / Phenom II X4 960 3,0 GHz lub lepszy
  • Nvidia GeForce GTX 470 / Radeon HD 5850 1 GB lub lepsza
  • 4 GB RAM lub więcej
  • 30 GB miejsca na dysku

Gra z pewnością zachwyca swoim gameplayem oraz licznymi detalami. Nie należy jednak zapominać o zdrowych zasadach korzystania z komputera, dzięki którym uniknie się nieprzyjemnych konsekwencji związanych z funkcjonowaniem w sieci.

Author

Udostępnij