Strona głównaWymaganiaDying Light - Jakie ma wymagania sprzętowe?

Dying Light – Jakie ma wymagania sprzętowe?

AUTOR

Kategorie

Dying Light jest grą stworzoną przez polskie studio Techland. W Polsce swoją premierę miało 30 stycznia 2015 roku i do dziś gra ta ma wielu zwolenników, szczególnie że w 2022 roku miała miejsce druga odsłona serii. Jaki jednak trzeba mieć sprzęt, aby zagrać w Dying Light?

Dying Light – Jakie ma wymagania sprzętowe?

Dying Light jest grą akcji z otwartym światem w klimacie survival horroru, w którym przyjdzie zmagać się z zombie. Gracz wciela się w Kyle’a Crane’a, który trafia do miasta Harran (będącego pewnym odwzorowaniem Rio de Janeiro), z charakterystycznymi fawelami. Okazuje się, że ludność wskutek zainfekowania tajemniczym wirusem została przemieniona w zombie. Warto zaznaczyć, że w ciągu dnia zombie są bardziej spokojne i mniej agresywne, natomiast prawdziwym wyzwaniem staje się noc, gdy uaktywniają się ich groźniejsze warianty. Rozgrywkę podzielić można więc na eksplorację za dnia i walkę o przetrwanie w nocy. Głównego bohatera prowadzi się z widoki pierwszej osoby, a system poruszania się jest nieco inspirowany grą studia EA DICE, a mianowicie Mirror’s Edge.

Dying Light – minimalne wymagania sprzętowe

Dying Light wyszło już pewien czas temu, w związku z tym całkiem spora część graczy powinna móc bezproblemowo włączyć grę na swoim komputerze czy laptopie. Aby móc cieszyć się grą wymagany jest procesor czterordzeniowy, jednak dziś nie będzie większym problemem odnalezienie takiego. Jednak jak na swoje czasy był to tytuł o raczej ponadprzeciętnych wymaganiach sprzętowych.

  • System operacyjny Windows 7 64-bitowy
  • Procesor Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8320 4.0 GHz
  • 1 GB Ge Force GTX 560 / Radeon HD 6870
  • 4 GB pamięci RAM
  • 40 GB wolnego miejsca na dysku

Spełniając powyższe wymagania, przez znaczną część czasu można cieszyć się płynną rozgrywką, choć mogą zdarzyć się wyraźne spowolnienia animacji. Gra uzyskała sporą liczbę “łatek” optymalizujących, które powinny zadziałać zbawiennie dla wszystkich urządzeń o powyższych wymaganiach. Również temperatura urządzenia może ulec wzrostowi. Chcąc poradzić sobie z tym problemem, warto zajrzeć na: https://www.internetasap.pl/temperatura-komputera-czyli-jak-dbac-o-urzadzenie/.

Dying Light – zalecane wymagania sprzętowe

Gra posiada system dla pojedynczego gracza, multiplayer, a także system kooperacji przez Internet. Aby jednak móc komfortowo korzystać z takich udogodnień, jak również z całego szeregu rozwiązań, które twórcy zaimplementowali w swojej grze, warto zadbać o lepszy sprzęt, który poradzi sobie z takimi wymaganiami. W obecnych czasach nie powinno być większym problemem skompletowanie poniższego zestawu, dzięki czemu istotna większość graczy będzie mogła w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez dzieło firmy Techland. Zalecane wymagania wyglądają w następujący sposób:

  • System operacyjny Windows 7 lub lepszy 64-bitowy
  • Procesor Intel Core i5-4670K 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz lub lepszy
  • 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R999 290 lub lepsza
  • 8 GB  pamięci RAM
  • 40 GB wolnego miejsca na dysku

Na najwyższych ustawieniach audiowizualnych Dying Light wygląda wręcz rewelacyjnie. Chociaż zdarzają się momenty, w których wytrawne oko dostrzeże pewne niedoskonałości, znacznej części gry nie można naprawdę niczego zarzucić. Mało tego, w niektórych momentach podczas przebywania na zewnątrz można odnieść wrażenie, że obcuje się z obrazem bliskim fotorealizmowi. Podczas gry w ten tytuł warto jednak pamiętać o zdrowych zasadach korzystania z komputera, dzięki którym zachowa się najwyższy stopień bezpieczeństwa w sieci i uniknie potencjalnych problemów.

Author

Udostępnij