Strona głównaGryGry przypominające serię GTA

Gry przypominające serię GTA

AUTOR

Kategorie

Jesteś fanem swobodnej eksploracji ogromnych map i rozgrywki wypełnionej przemocą? Popularne tytuły z serii GTA zaczęły ci się nudzić lub po prostu znasz wszystkie części na pamięć? Nic nie szkodzi. Przygotowaliśmy listę z tytułami gier podobnymi do popularnej franczyzy.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games ma wprawę w konstruowaniu żywych, wciągających krajobrazów. W Red Dead Redemption 2 z pewnością udało im się tego dowieść. Ten tytuł potrafi zapierać dech w piersiach nawet najbardziej wymagającym graczom ze względu na oszałamiającą grafikę połączoną z nieszablonową historią. Nic dziwnego, że ta gra wideo jest uważana za jedną z najlepszych w swojej dekadzie. Obecny tryb kampanii może zająć do 80 godzin w zależności od tego, w jaki sposób przechodzisz fabułę.

Wraz z głównym wątkiem, istnieją inne aktywności, takie jak łowienie ryb, poker i polowanie, w których możesz wziąć udział, potencjalnie wydłużając czas gry do ponad 100 godzin. Jeżeli uwielbiasz gry z serii Grand Theft Auto, przygotuj się na GTA osadzone na dzikim zachodzie. Rockstar Games wiedział jak dogodzić swoim fanom!

Watch Dogs 2

Gra opracowana i wydana przez Ubisoft. Możemy cieszyć się na nią na kilku platformach, takich jak Xbox, Play Station i PC. Tytuł oferuje ogromny otwarty świat. Przygody rozgrywają się nieopodal Zatoki San Francisco.

Watch Dogs 2 łączy w sobie wszystkie najważniejsze elementy rozbudowanych gier, które zostały osadzone w otwartym świecie. Znajdziemy tam między innymi:

  • Elementy skradania;
  • Korzystanie ze zdolności hakerskich;
  • Dowolna eksploracja świata przedstawionego;
  • Różnorodny wybór sposobu przejścia misji.

W grze Watch Dogs sztuczna inteligencja wrogów, których napotkamy, jest na naprawdę wysokim poziomie. Należy pochwalić Ubisoft za tak rozbudowaną SI. Z tego powodu misje wymagające od nas skradania się stanowią prawdziwe wyzwanie.

Mafia 2

Pomimo tego, że gra została wydana stosunkowo dawno, bo w 2010 roku, tytuł z całą pewnością was nie zawiedzie! Gra jest niezwykle podobna do GTA, jednak z pewną drobną różnicą. W serii GTA zazwyczaj sterujemy gangsterem, który ma za zadanie wykonać czarną robotę dla swoich mocodawców. W Mafii nie wykonujemy cudzych obowiązków. Tutaj budujemy naszą własną historię.

Niestety podobnie jak w GTA, również tu większość naszego czasu gry spędzimy na przemieszczaniu się z jednego miejsca do drugiego. Historia jest fantastycznie rozbudowana, co pozwala graczom wczuć się w fabułę.

Far Cry 5

Seria Far Cry jest prawdziwą rewolucją na rynku gier stworzoną przez Ubisoft. Jeżeli pragniesz stać się uosobieniem One Man Army, zdolnym do pokonania dziesiątek, jeśli nie setek wrogów w pojedynkę, ten tytuł z całą pewnością zaspokoi twoje pragnienia. Od czasu Far Cry 3, w nowej części Ubisoft podrasował sporo zaniedbanych mechanik. Fabuła przypomina rozgrywkę w GTA. Przechodzisz z jednego miejsca do drugiego, eliminujesz grupę wrogów i tym sposobem odblokowujesz kolejny wątek fabularny.

Do dyspozycji masz szereg różnorodnych broni, pojazdów, a także materiałów wybuchowych. Far Cry charakteryzuje się ogromną swobodą wyboru. Możesz pójść wszędzie, gdzie tylko nogi cię poniosą. Ten ogromny otwarty świat ma do zaoferowania ponad kilkadziesiąt godzin fantastycznej zabawy.

Od ciebie zależy, w jaki sposób pokonasz kolejny obóz wrogów. Możesz postawić na skradanie i eliminować po cichu pojedynczych przeciwników lub rozpocząć prawdziwą rozwałkę niczym w starych filmach akcji, gdzie bohaterowie walczyli na otwartym polu z setką uzbrojonych po zęby wrogów.

Po więcej inspiracji ze świata gier zapraszamy na stronę https://www.internetasap.pl/gry/.

Author

Udostępnij