Strona głównaGryGry z otwartym światem - tytuły warte poznania

Gry z otwartym światem – tytuły warte poznania

AUTOR

Kategorie

Otwarty świat w grach to dla wielu warunek konieczny. Gracze nie zawsze lubią, kiedy gra sztucznie prowadzi ich do celu oferując tylko jedną ścieżkę. Odbiera to radość z eksploracji świata.

Klasyk wśród klasyków

Chyba najbardziej popularną grą z otwartym światem jest seria Gothic. Co prawda silnik gry jest już przestarzały, ale specjaliści z Piranha Bytes wykonali kawał dobrej roboty, tworząc grę, która po tak wielu latach wciąż jest na ustach wielu. Nadal powstają ulepszenia i modyfikacje, które przyciągają graczy.

Gothic to seria przygód bezimiennego bohatera, który jako wybraniec boga (Innosa) walczy ze sługami innego, złego boga (Beliara). Świat pełen jest niebezpieczeństw, ukrytych jaskiń czy ciekawych przedmiotów. 

Jeśli więc nie miałeś jeszcze okazji zaprzyjaźnić się z Bezimiennym, czym prędzej napraw swój błąd. Gra, mimo swoich lat, wciąż zaskakuje przyjemną rozgrywką oraz wciągającą fabułą.

Assassin’s Creed

Jest to seria gier, której pierwsza część wyszła na światło dziennie w roku 2007, a ostatnia z odsłon swoją premierę miała w 2020. Prawie każda część pozwala nam grać nowym bohaterem oraz odkrywać coraz nowsze przygody.

Zakon asasynów to zakon skrytobójców, którzy przy pomocy swojego ukrytego ostrza walczą z mrokiem, by móc pozostać w świetle. Ich największymi wrogami od wieków są templariusze. To właśnie oni przy pomocy legendarnego jabłka Edenu chcą pozbawić ludzkość wolnej woli i zapanować nad światem. I tutaj wkraczasz Ty. Odziany w charakterystyczny strój, z kapturem na głowie, musisz skakać po dachach miast i pędzić ulicami, by powstrzymać templariuszy przed osiągnięciem celu.

GTA V

Choć piątka to tylko jedna z wielu części serii to cieszy się największym zainteresowaniem. Jest to też najnowsza z odsłon.

W fabularnej części gry wcielamy się w postać Trevora, Michaela i Franklina. Każda postać to zupełnie inny charakter, jednak wszystkich łączy jedno – działaność przestępcza.

GTA pozwala wcielić się w skórę przestępcy. Ucieczka przed policją, napad na bank, kradzież ekskluzywnego samochodu, to zaledwie wierzchołek tego, co możesz przeżyć w świecie gry.

GTA pozwala również na rozgrywkę online, gdzie wraz z przyjaciółmi możecie brać udział w napadach, wyścigach i rywalizacji z innymi graczami.

Marvel’s Spider-Man

Pajęczy superbohater znany jest na całym świecie. Załóż maskę i bujaj się po ulicach Nowego Jorku jako człowiek pająk. Czy może być coś lepszego niż zwiedzanie majestatycznego miasta oczami superbohatera? 

Marvel’s Spider-Man to gra powstała w oparciu o komiksy Marvela. Gracz wciela się w postać Petera Parkera, który walczy z przestępczością ubrany w pajęczy strój swojego alter ego. Choć połączenie obu tych twarzy wymaga od Petera dość sporo wysiłku, w końcu nikt nie może poznać jego tajemnicy, to najczęściej jakoś mu się to udaje.

Świat gry skonstruowany jest, aby dać graczowi jak najwięcej możliwości to swobodnego bujania się na pajęczynie oraz wykonywania niesamowitych akrobacji na dachach i ścianach budynków.

Wiedźmin 3

Grzechem byłoby nie wspomnieć o naszej polskiej produkcji, która w roku 2015 podbiła świat. Seria gier powstała w oparciu o serię książek “wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego.

W grze wcielamy się w białowłosego wiedźmina Geralta, który musi znaleźć i uratować swoją przybraną córkę Ciri.

Wiedźmin 3 to świat pełen straszliwych potworów, podstępnych łotrów i efektywnych pojedynków.

Opisane powyżej gry to zaledwie garstka z tytułów wartych ogrania. Przy odrobinie wolnego czasu można zapoznać się też z:

  • Fable: The Lost Chapters,
  • Elden Ring,
  • Red Dead Redemption,
  • Skyrim,
  • seria Fallout.

Gry z otwartym światem to nie tylko doskonały czaso-umilacz, ale też świetny trening mózgu. W końcu tego typu rozgrywki często pełne są różnych zagadek i łamigłówek.

 

 

 

Author

Udostępnij