Strona głównaGryKultowe stare konsole

Kultowe stare konsole

AUTOR

Kategorie

Wielu z nas zdecydowanie chciałoby wrócić do sielankowych czasów dzieciństwa, kiedy jedynym problemem było przejście ulubionej gry na ukochanej konsoli. My w tym artykule postaramy się przedstawić czasy pierwszych sprzętów służących do grania w gierki.

PlayStation 2

Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych produktów wydanych przez japońskiego giganta Sony. Konsola miała swoją światową premierę 4 marca 2000 roku co sprawia, że jest ona na rynku od ponad 2 dekad. Pozwala ona na uruchomienie gier przeznaczonych wyłącznie na platformę, którą obsługuję za pomocą specjalnych płyt CD-ROM i DVD-ROM. Ponadto urządzenie posiada ogromną zaletę, którą niezaprzeczalnie jest kompatybilność wstecz, sprawiająca, iż możliwe jest w jej przypadku wykorzystanie większości ze starszych produkcji przeznaczonych pierwotnie dla pierwszej edycji PlayStation. Ponadto konsola umożliwia także bezproblemowe odtwarzanie różnego rodzaju filmów za pomocą dysków DVD-VIDEO, czy na uczestniczenie w rozgrywkach wieloosobowych z innymi graczami przez Internet. Wymaga to jednak obecności dodatkowe urządzenia w postaci Network Adapter. Całość posiada 2 porty o charakterze USB, 2 gniazda służące do skutecznego użytkowania kart pamięci, kamerę świetlną Eye Toy, 2 porty kontrolerów, specjalny port IrDA przeznaczony dla pilota telewizyjnego, czy nietuzinkowe złącze PCMCIA, a to tak naprawdę nie całość wyposażenia, które jest niezwykle bogate jak na tamtejsze standardy. Za pomocą PlayStation 2 mogliśmy uczestniczyć w rozgrywkach umiejscowionych w świecie wielu kultowych na przestrzeni lat gier, w tym Teken, Medal of Honor, Pro Evolution Soccer.

Buy Używany system konsoli do gier Sony PlayStation 2 PS2 Online at Lowest Price in Poland. 824731831

Xbox 360

Jest to jedna z najbardziej kultowych konsol ze świata amerykańskiego Microsoftu. Xbox 360 stanowi bezpośrednią poprzedniczkę Xbox One. Zadebiutowała ona w 2005 roku w USA, czy na terenie znacznej części Europy i Azji. W Polsce weszła na rynek natomiast dopiero 3 listopada 2006 roku. W momencie wprowadzenia do sprzedaży były dostępne dwie odrębne od siebie wersje sprzętu q tym Premium i Core. Różniły się one od siebie przede wszystkim wyglądem zewnętrznym i wyposażeniem. Przykładowo Premium posiadała w pełni chromowaną tackę napędu. Posiadała ona ponadto dodatkowy dysk twardy o pojemności ponad 20 GB, zestaw składający się ze słuchawek z wbudowanym mikrofonem do ułatwienia rozgrywki, w pełni bezprzewodowy pad zasilany za pomocą przenośnych baterii, no i innowacyjny w tamtym czasie kabel component video. Natomiast na przestrzeni 2007 roku została wprowadzona kolejna wersja konsoli o nazwie “Elite”. Charakteryzował ją głównie nietuzinkowy czarny kolor obudowy, dysk twardy o zawrotnej pojemności wynoszącej ponad 120 GB co zapewniało niemalże nieskończone pokłady pamięci, oraz złącze o charakterze HDMI. Na póżniejszym etapie rozwoju weszły jeszcze w życie dwa kolejne modele, Premium i Arcade jednak różniły się one od poprzednich zaledwie drobnymi szczegółami. Sprzęt niezwykle bogato wyposażony, bowiem posiadał on między innymi procesor funkcjonujący w trybie in-order execution, 512 MB pamięci RAM, specjalistyczny napęd DVD DL, kompletną obsługę nośników USB o pojemności wynoszącej pomiędzy 1 GB, a 2 TB pamięci, możliwość podłączenia aż 4 kontrolerów bezprzewodowych jednocześnie, czy złącze HDMI, S/PDIF, a także Composite Video – Jack 3,5mm. Oczywiście twórcy zapewnili graczom masę różnego rodzaju dodatków umilających nieco rozgrywkę. Zaliczamy do nich przede wszystkim pilot, gitara, kierownica dla fanów wyścigówek, tudzież Kinect. Fantastycznie rozbudowana była także usługa o charakterze online, czyli XBOX LIVE. Na Xboxie 360 można było grać w wiele wartych uwagi gierek, w tym Minecraft, GTA 5, RDR II, albo Battlefield 4. Osobiście sam posiadałem tą niecodzienną konsolę, a czas na niej spędzony wspominam wyśmienicie.

Konsola Microsoft Xbox 360 Arcade - opinie, komentarze o produkcie, 2

Author

Udostępnij