Strona głównaGryNajlepsza konsola do gier w 2022 roku: jak zdecydować między Xbox, PlayStation...

Najlepsza konsola do gier w 2022 roku: jak zdecydować między Xbox, PlayStation i Switch

AUTOR

Kategorie

Najlepsza konsola do gier w 2022 roku: jak zdecydować między Xbox, PlayStation i Switch

Która konsola do gier jest najlepsza? Dobra, minęło już trochę czasu, odkąd Sega ubiegała się o koronę, ale rywalizacja między głównymi graczami w branży jest dziś bardziej zacięta niż kiedykolwiek. Microsoft i Sony produkują niemal identyczne, najnowocześniejsze gry, maszyny zdolne do niesamowitych efektów wizualnych, o jedwabiście gładkim działaniu i błyskawicznych czasach ładowania. Obie firmy inwestują ogromne środki w nowe, ekskluzywne gry, usługi abonamentowe i technologie strumieniowe, aby mieć pewność, że to właśnie ich konsolę kupisz w następnej kolejności.

Jak porównujemy konsole?

Konsole do gier są tylko tak dobre, jak gry, które mają, a my regularnie graliśmy na wszystkich tych konsolach od ich premiery, aby przynieść wam naszą relację z najlepszych gier na każdej platformie. Nasz zespół pisarzy ma szeroki zakres zainteresowań i gra na więcej niż jednej konsoli, a jego ulubione gatunki sięgają od przebojowych strzelanek pierwszoosobowych i sieciowych gier RPG po coroczne gry sportowe i symulatory lotu.

PlayStation 5

PROCESOR: Niestandardowy 8-rdzeniowy układ AMD Zen 2 o zmiennej częstotliwości do 3,5 GHz
GPU: Własny układ AMD RDNA 2 36 jednostek CU Zmienna częstotliwość do 2,23 GHz 10,3 TFLOPS szczytowo
Pamięć: 16 GB/256-bit GDDR6 SDRAM + 512 MB DDR4 RAM (do zadań w tle)
Pamięć masowa: Niestandardowy dysk SSD 825 GB PCIe 4.0 NVMe
Rozdzielczość: 4K z HDR
Plusy: Dźwięk 3D, kontroler dualsense,
Minusy: Po prostu absolutnie masywna, Trudna do zdobycia
PS5 nie bez powodu jest szczególnie trudne do zdobycia od listopada 2020 roku. To wyraźna poprawa sprzętu Sony i zaangażowanie firmy w tworzenie wysokiej jakości doświadczeń z gier pod parasolem “Playstation Studios”.

Najlepsza konsola do gier w 2022 roku

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz w PS5 jest to, jak gry czują się w twoich rękach, dzięki haptycznemu sprzężeniu zwrotnemu kontrolera dualsense i adaptacyjnym spustom. Poza możliwościami graficznymi, jest to najbardziej zmysłowa innowacja, jaką do tej pory pokazały nam konsole nowej generacji. Oczywiście, rozrastająca się biblioteka tytułów firmowanych przez Sony najlepiej to wykorzystuje – Astro’s Playroom jest szczególnie wyróżniającym się doświadczeniem, ale inne tytuły również zaczynają robić dobry użytek z tego sprzętu.

Xbox seria X

PROCESOR: 8X rdzeni @ 3,8 GHz (3,66 GHz w/SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU: 12 TFLOPS, 52 CUs @1,825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Pamięć: 16 GB GDDR6 z szyną o szerokości 320 bitów
Pamięć masowa: 1TB Własny dysk SSD NVME (z możliwością rozbudowy)
Rozdzielczość: 4k @ 120Hz
Plusy: Dobrze wygląda na półce, kompatybilność wsteczna z Xboksem 360, Game Pass to najlepsza oferta w grach
Minusy: Brak haptycznego sprzężenia zwrotnego, brak VR, mniej świetnych gier na wyłączność (na razie)
Najbardziej zaawansowany członek rodziny Xbox, Xbox serii X idzie ramię w ramię z konkurencyjnym PlayStation 5 na każdym froncie.

Nintendo Switch OLED

PROCESOR: NVIDIA Custom Tegra
GPU: 68MHz (zadokowany)/307,2MHz (niezadokowany) niestandardowy układ SOC Tegra firmy Nvidia
Pamięć: 4GB RAM
Pamięć masowa: 64GB (z możliwością rozszerzenia)
Rozdzielczość: 1080p zadokowany, 720p podręczny
Plusy: Większy wyświetlacz OLED, ulepszony kickstand, większa pamięć wewnętrzna
Minusy: Brak ulepszeń w trybie TV, ta sama specyfikacja co w oryginalnym Nintendo Switch
Nintendo Switch OLED może nie jest konsolą pro-level, na którą wiele osób miało nadzieję, ale jest to maszyna Nintendo Switch, którą będziesz chciał odebrać, jeśli nie jesteś jeszcze w ekosystemie Switch, poprawiając swojego poprzednika we wszystkich najbardziej kluczowych aspektach.

Nintendo Switch OLED

Konsola OLED ma większy i znacznie bardziej żywy 7-calowy wyświetlacz, szczycący się głębszą czernią i dokładniejszym odwzorowaniem kolorów. Otrzymujesz także 64 GB pamięci wewnętrznej – to dwa razy więcej niż w Switchu i Switchu lite – i absolutnie uwielbiamy solidny kickstand, który rozciąga się z tyłu, sprawiając, że granie na tablecie jest bardziej radosne, a mniej uciążliwe. Jest też “ulepszony głośnik”, choć tak naprawdę nie słyszymy zbyt dużej różnicy między nim a głośnikiem w poprzednim modelu, a także nowa stacja dokująca z rzeczywistym portem LAN.

Author

Udostępnij