Strona głównaGryNie masz pomysłu na wieczór we dwoje? Let’s play a game!

Nie masz pomysłu na wieczór we dwoje? Let’s play a game!

AUTOR

Kategorie

Chcesz zaskoczyć swojego partnera lub partnerkę nieszablonowym sposobem na randkę? Wystarczy <a href”https://www.internetasap.pl/jak-wybrac-konsole-do-gier/”>konsola</a>, zapas przekąsek i masz idealny wieczór w kieszeni! Poznaj nasze propozycje gier dla par, które umożliwią wam nie tylko miłe spędzenie czasu, ale również dokładne poznanie drugiej połówki.

Jak uratować małżeństwo? It takes two!

Akcja gry umieszczona jest w otoczeniu domowym kilkuletniej dziewczynki imieniem Rose. Ty oraz Twoja partnerka wcielicie się w rolę jej rodziców, magicznie zamienionych w postacie własnoręcznie zrobionych zabawek. Gliniany Tato Cody oraz drewniana Mama May wyruszają w podróż, „dręczeni” zadaniami od towarzyszącemu im doktorowi Hakim (fantazyjna książka mówiąca z francuskim akcentem). 

Nie dajcie się jednak zwieść bajkowo – zabawkowej scenerii. Na tapecie wylądują bez ostrzeżenia problemy pary, w tym widmo rozwodu. Uczucie, które połączyło ich przed laty blednie z każdym dniem, pozostawiając między nimi przepaść wypełniana wspólnymi zarzutami. Wyruszcie w drogę pełną przygód, stawcie czoło wrogom, a także sobie samym, odnajdując na mapie szereg minigierek. Przejrzyjcie się w swoich postaciach jak w krzywym zwierciadle, pamiętając iż sukces – takes two!

Poznaj kumpla pod celą i opracuj A Way Out.

Bajkę wypiera rzeczywistość, a w niej Leo oraz Vincent umieszczeni w jednym więzieniu i mający na celowniku wspólnego wroga. Współpraca między nimi nie układa się idealnie, bohaterowie początkowo niechętnie łączą siły, z czasem jednak znajdują wspólny język i decydują się ramię w ramię realizować swój śmiały plan.

Dynamiczna fabuła i doskonałe odwzorowanie scenerii późnych lat 70 w USA sprawią, że wciągniecie się w tytuł już po pierwszych minutach i nie będziecie chcieli przerwać, aż do napisów końcowych. Gra zawiera niewybredne żarty, przemoc oraz brutalność, dlatego kierowana jest do graczy powyżej 18 roku życia. Łapcie pady w ręce i ruszajcie way out.

Problemy zaczną się As Dusk Falls…

Tytuł kierowany jest dla minimum dwóch osób, ale jeśli wpadną do was znajomi wystarczy, że zainstalują na swoich telefonach darmową aplikację, by móc dołączyć do waszej przygody. Każde wsparcie jest na wagę złota, bo tuż po tym jak Dusk Falls, historia rodzin Walken oraz Holt splecie się z sobą na zawsze, angażując w jej kierunek nasze decyzje.

Gra zaskakuje nie tylko wielowątkową fabułą, ale również artystyczną grafiką poklatkową. Jeśli animacje nie przypadną wam początkowo do gustu – nie przekreślajcie produkcji. Spróbujcie przejść przez pierwszy rozdział, a gwarantuje wam, że początkowe uczucie „dziwności” wyprze zachwyt nad nietypową formą realizacji obrazu gry.

Genialna prostota jednym słowem: Pikuniku!

Dwie postacie przywodzące na myśl świński ryjek na nóżkach i do maksimum uproszczone tło gry, czyli Pikuniku. Do tego pozornie proste zadania, wymagające zaledwie podstawowych umiejętności zręcznościowych z czasem ukazujące zawoalowane przeciwności losu oraz konspirację establishmentu. Nauka kooperacji połączona z test zaangażowania i cierpliwości – receptą na kilka godzin nieprzerwanej rozgrywki. 

Uważajcie jednak na wciągającą możliwość kopnięcia towarzysza w… tyłek. Śmieszne reakcje zarówno postaci w grze jak i te na żywo potrafią zablokować grę na dłuższy czas – sprawdzone info!

Podsumowanie

Przedstawione powyżej tytuły to tylko kilka propozycji gier kooperacyjnych, które warto rozważyć podczas planowania wspólnej rozgrywki. Przeżywana razem przygoda zbliża nas do siebie, pozwala poznać zdanie drugiej osoby nie tylko na błahe tematy (jak np. w As Dusk Falls). Ta z pozoru niewinna aktywność doprowadzi również do polepszenia waszej współpracy, wywołując salwy śmiechu (Pikuniku), czy przyspieszając puls trzymającą w napięciu akcją (A Way Out).

 

Author

Udostępnij