Strona głównaGryPierwsza konsola do gier - czym kierować się przy wyborze?

Pierwsza konsola do gier – czym kierować się przy wyborze?

AUTOR

Kategorie

Niezależnie od tego, czy kupujesz konsolę do gier po raz pierwszy, czy chcesz spróbować czegoś nowego, może być trudno wiedzieć, którą konsolę wybrać. Opowiemy Ci o flagowych konsolach, co je wyróżnia i jakich gier możesz się na nich spodziewać.

Xbox X|S

Microsoft jest znany z budowania jednych z najpotężniejszych konsol, a w przypadku Xboxa serii X nie spoczywa na laurach. Dzięki rozgrywce w prawdziwym 4K przy 120 klatkach na sekundę i szybkiemu dyskowi SSD, który sprawia, że ekrany ładowania to już przeszłość, ta konsola naprawdę potrafi dać popalić. A jeśli nie przepadasz za nowymi technologiami i chcesz po prostu grać w najnowsze gry, Xbox Series S pozwoli Ci zagrać w gry nowej generacji za nieco mniejszą cenę.

PlayStation 5

PS5 to najnowsza odsłona kultowej serii PlayStation firmy Sony. Ta epicka konsola pozwala odkrywać nowe światy w natywnym 4K, a dzięki wbudowanemu dyskowi SSD możesz przeskakiwać między grami w kilka sekund. Sony odświeżyło również swój bezprzewodowy kontroler DualSense na potrzeby PS5. Poczuj pociągnięcie łuku i ściśnięcie pedału dzięki adaptacyjnym spustom, przybliżając się do akcji.

PS5 jest dostępny w dwóch wariantach – tańszej opcji cyfrowej, w której gry kupuje się i pobiera ze sklepu internetowego PlayStation, oraz standardowego modelu z fizycznym napędem płyt Blu-Ray™ 4K.

Nintendo Switch

Nintendo opanowało konsole, które dają tyle samo radości z grania w pojedynkę, co z dzielenia się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki Switch otrzymujesz konsolę, która może być używana zarówno na telewizorze w salonie, jak i podczas długiej podróży. Nintendo Switch występuje również w tańszej wersji Lite, która jest całkowicie przenośną konsolą.

Gry

Konsola jest niczym bez wspaniałych gier, w które można się zagłębić, i chociaż istnieje mnóstwo tytułów firm trzecich, którymi można się cieszyć na wszystkich konsolach, każda konsola oferuje również swoje własne, ekskluzywne gry.

Gry na Xbox

Na konsoli Xbox będziesz mógł zagrać we wszystkie największe przeboje, takie jak Call of Duty, FIFA, Grand Theft Auto i Assassins Creed. Ale oprócz największych hitów firm trzecich, Xbox jest wyłącznym domem dla serii Halo, Gears of War i Forza Motorsport, więc czeka na Ciebie mnóstwo wspaniałych gier, które zaostrzą Twój apetyt.

Gry na PlayStation

Firma Sony wyniosła gry na wyłączność na wyższy poziom, a niektóre z najlepszych tytułów są dostępne tylko na konsolach PlayStation. Oprócz wszystkich gier firm trzecich, które są dostępne na różnych platformach, Sony może pochwalić się legendarnymi seriami Unchartered i Last of Us, a także serią Spider-man firmy Insomniac, która puszcza pajęczyny. To tylko wierzchołek góry lodowej – gry z serii God of War oraz niedawno wydana samurajska epopeja Ghost of Tsushima również są całkowicie ekskluzywne dla PlayStation. A dzięki PS5 będzie jeszcze wiele innych tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

Gry na PlayStation

Sony wyniosło gry na wyłączność na wyższy poziom, a niektóre z najlepszych tytułów są dostępne tylko na konsolach PlayStation, z tego powodu to znakomita pierwsza konsola do gier. Oprócz wszystkich gier firm trzecich, które są dostępne na różnych platformach, Sony może pochwalić się legendarnymi seriami Unchartered i Last of Us, a także serią Spider-man firmy Insomniac. To tylko wierzchołek góry lodowej – gry z serii God of War oraz niedawno wydana samurajska epopeja Ghost of Tsushima również są całkowicie ekskluzywne dla PlayStation. A dzięki PS5 będzie jeszcze wiele innych tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

Author

Udostępnij