Strona głównaGryretro konsola do gier firstgen opinie

retro konsola do gier firstgen opinie

AUTOR

Kategorie

Nie ulega wątpliwościom, że konsole do gier firstgen ukształtowały to, jak obecnie wygląda rynek gier wideo. Jednak nie wielu wie, że konsole te nadal są świetne, a gry działają tak samo dobrze, jak w połowie lat 90. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są obecnie opinie o konsolach do gier firstgen ten artykuł jest dla ciebie!

Retro konsola do gier firstgen – opinie o Commodore 64 Miniretro konsola do gier firstgen opinie

Jeśli chcesz poczuć nostalgiczne emocje związane z konsolami firstgen, Commodore 64 Mini może być idealną konsolą do gier dla Ciebie. To ręczne urządzenie jest kompaktowe i posiada taki sam układ klawiatury jak oryginalny Commodore. Chociaż nie jest tak solidny jak oryginalna konsola, Commodore 64 Mini jest nadal fantastycznym urządzeniem do gier.

Ta półskalowa replika oryginalnej konsoli Commodore 64 wydanej w 1982 roku posiada te same gry, co oryginał. Jest wyposażona również w opcjonalny joystick i obsługuje specjalne urządzenie, pozwalające na zapisywanie stanu gry. Można je odłączyć od konsoli i zapisać, co jest świetną funkcją dla zachowania postępu w grze. Konsola ma również kilka gier zapisanych w systemie, które są wstępnie załadowane, więc można zacząć grać od razu.

Commodore 64 nie był znany z posiadania zabójczych gier, ale sklepy z grami z początku lat 80. miały szeroki wybór tytułów. Niektóre z klasyków, takie jak California Games i Paradroid, są teraz dostępne na Commodore 64 Mini. Chociaż te gry mogą nie być tak popularne jak wtedy, wiele z nich nadal wytrzymuje próbę czasu i są przyjemne dla graczy dzisiaj.

Sony PlayStation Classic

Chociaż PlayStation Classic ma wiele takich samych cech jak oryginalne PlayStation, jest to zupełnie inne urządzenie. Wykorzystuje on procesor MediaTek, który łączy w sobie energooszczędny czterordzeniowy układ ARM Cortex-A35 z wbudowanym procesorem graficznym PowerVR GE8300. PlayStation Classic posiada 1GB pamięci DDR3 oraz 16GB pamięci flash, dzięki czemu powinien być w stanie emulować oryginalne PlayStation firstgen.

PlayStation Classic jest wyposażony w 20 gier, z których wiele to klasyki z epoki pierwszej generacji PlayStation. Posiada również menu koliste, które wyświetla wszystkie gry, które są zawarte w zestawie. Menu koliste zawiera również punkty wznowienia gry i menu kart pamięci, dzięki czemu gracze mogą bez problemu wrócić do momentu w grze, w którym ostatnio skończyli rozgrywkę.

PlayStation Classic ma jednak kilka słabych stron. Jednym z największych problemów jest to, że gry nie działają tak dobrze, jak powinny działać na sprzęcie nowej generacji. Sony próbowało uczynić konsolę bardziej atrakcyjną dla obecnych graczy, dodając więcej gier. Nie posiada również dokładnego wsparcia emulacyjnego dla wielu gier z pierwotnej wersji. Ale nawet z tymi problemami, PlayStation Classic nie jest złym zakupem, jeśli jesteś zagorzałym fanem gier z PlayStation.

Nowy Gameboy? Retro konsola do gier Analogue Pocket

Dla tych z nas, którzy wciąż pamiętają stare systemy przenośnych gier, Analogue Pocket jest bardzo ciekawym urządzeniem. Ta nowa konsola jest w stanie odtwarzać stare gry z oryginalnych kartridży, używając tego samego sprzętu, co prawdziwy Game Boy.

Elegancka i minimalistyczna konstrukcja konsoli podoba się wielu graczom. Ekran główny ma czarne tło z białym tekstem i zawiera minimalne ustawienia umożliwiające dostosowanie palety kolorów, elementów sterujących i dźwięku. Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi grami Game Boy. Obsługuje również wyjście wideo 1080p, co jest dużym plusem dla tych, którzy chcą grać w starsze gry na nowoczesnym ekranie.

Author

Udostępnij