Strona głównaKomputeryWybór zamiennej ładowarki do laptopa

Wybór zamiennej ładowarki do laptopa

AUTOR

Kategorie

Jeśli jesteś taki jak ja, nie możesz być bez swojego laptopa. Od codziennej pracy, do robienia notatek na spotkaniach, a nawet rozrywki w domu, Twój laptop idzie wszędzie z Tobą. Cała ta produktywność i rozrywka, którą oferuje laptop, wymaga zasilania, aby utrzymać go w ruchu, a uszkodzona lub zgubiona ładowarka do laptopa lub przewód zasilający szybko pozostawi Cię w szamotaninie o wymianę. Może nawet chcesz odebrać dodatkową ładowarkę, aby zaoszczędzić na noszeniu dodatkowych kabli.

Więc co wybrać? W tym artykule omówimy trzy główne rodzaje zasilaczy do laptopów oraz sposób, w jaki można wybrać bezpieczny, niezawodny i niedrogi zamiennik. Zanim zagłębimy się w główne kategorie zamienników oferowanych przez sprzedawców online (w tym nas samych!), przejdźmy przez kluczowe etapy znalezienia ładowarki, której potrzebujesz.

Jak znaleźć zgodny zamienny adapter do laptopa

Aby sprawdzić, jakie zamienniki są oferowane online dla Twojego laptopa, będziesz potrzebował kilku dodatkowych informacji na temat modelu urządzenia. Producenci laptopów używają wszystkich rodzajów połączeń do ładowania laptopów, a każdy z nich różni się mocą.

Zidentyfikuj numer modelu laptopa

Najprostszym sposobem na znalezienie numeru modelu laptopa jest przyjrzenie się naklejce umieszczonej zazwyczaj na spodzie laptopa. Wśród informacji takich jak numer seryjny, gwarancja, ku górze naklejki powinien znajdować się pełny numer modelu lub identyfikator. Może to wyglądać tak jak w jednym z poniższych przypadków:

HP EliteBook 850 G5
Toshiba SATELLITE PRO 6100
Lenovo YOGA 500-14ACL
Samsung NP350V5C-A01UK

Zawsze ważne jest, aby szukać głównego numeru modelu, a nie “zakresu” wymienionego wokół klawiatury, ponieważ nie zawsze jest to wystarczająca ilość szczegółów, aby znaleźć odpowiednią ładowarkę dla urządzenia.

Jeśli nie możesz zlokalizować naklejki lub jest ona trudna do odczytania, możesz spojrzeć na oryginalną fakturę/paragon lub sprawdzić instrukcję obsługi dołączoną do laptopa. Jeśli laptop nie rozładował się całkowicie, można również znaleźć numer modelu na włączonym urządzeniu.

Znajdź moc swojego laptopa

W przypadku korzystania z naszej strony nie jest to konieczne, ponieważ wymieniamy zasilacze zastępcze w oparciu o ich dokładny numer modelu i mamy gwarancję, że będą one działać dla Twojego urządzenia. Jednak zawsze warto zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi mocy dla Twojego laptopa.

Głównym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest napięcie wyjściowe ładowarki (czasami określane jako napięcie stałe). Sprawdź w instrukcji obsługi laptopa wymagania dotyczące napięcia lub spójrz na oryginalny zasilacz, jeśli nadal go masz. Często będzie to coś takiego:

OUTPUT: 19VDC 3.42A
Mnożąc napięcie wyjściowe i ampery możesz obliczyć całkowitą moc urządzenia, w tym przypadku 65W po zaokrągleniu w górę.

Zanotuj napięcie, natężenie i moc, abyś mógł dopasować te wymienione dla ładowarki zamiennej do wymagań Twojego własnego laptopa.

Rodzaje dostępnych zamiennych ładowarek do laptopów

Teraz jesteś uzbrojony w informacje, aby móc pozyskać ładowarkę zamienną, przejdźmy przez najczęstsze “rodzaje” zasilaczy do laptopów dostępnych online:

Ładowarki do laptopów OEM (Original Equipment Manufacturer)

Kiedy po raz pierwszy kupiłeś laptopa, ładowarka, którą otrzymałeś wraz z laptopem była zasilaczem OEM. Zazwyczaj ta ładowarka zostanie wyprodukowana przez producenta zasilacza zewnętrznego w imieniu firmy. Wspólne marki OEM obejmują Delta, ACBel i LiteOn. W przypadku wiodących producentów laptopów, takich jak HP, Samsung i Lenovo, ładowarka jest zwykle oznaczona ich logo.

Zalety zakupu oryginalnej ładowarki do laptopa

Jest dokładnie taka sama w funkcji do oryginalnej ładowarki, więc można oczekiwać takiej samej wydajności
Pod warunkiem, że kupisz odpowiednią ładowarkę, jest ona gwarantowana do pracy z laptopem.

Wady zakupu ładowarki OEM do laptopa

Ładowarki OEM mogą być trudne do zdobycia, szczególnie dla starszych modeli laptopów; producent OEM może już nie produkować ładowarki do laptopa.
Mogą być drogie, w zależności od dostępności.
Istnieje mnóstwo fałszywych lub podrobionych ładowarek OEM sprzedawanych przez prywatnych sprzedawców na rynkach takich jak eBay i Amazon, które są potencjalnie niebezpieczne. Mogą one być niezwykle trudne do zidentyfikowania, nawet podczas porównywania oryginału z podróbką osobiście. Fałszywe ładowarki często nie mają różnych funkcji, które sprawiają, że ładowarki są bezpieczne, takie jak kontrola temperatury i zabezpieczenia przed zwarciem.
Jeśli planujesz kupić zasilacz OEM dla swojego laptopa, upewnij się, że pochodzi on od renomowanej firmy, która może zapewnić o swoich ładowarkach.

Uniwersalne ładowarki do laptopów

Uniwersalne ładowarki do laptopów są powszechnie dostępne jako zamienniki dla wielu wiodących marek laptopów. Niektóre nawet obejmują wiele marek i są pakowane z wieloma zestawami “końcówek” lub “pinów”, części ładowarki, która łączy się bezpośrednio z laptopem. Jak objęliśmy w naszym przewodniku pomocy na temat wielkości pinów zasilania, pomiar wielkości pinów wymaganych dla laptopa może być prawdziwym wyzwaniem i niemożliwe, jeśli nie masz już oryginalnej ładowarki do ręki.

Uniwersalne adaptery zasilania do laptopów są zawsze produkowane przez marki zewnętrzne, a ten sam zasilacz jest często ponownie oznaczony przez różne firmy na popularnych rynkach.

Zalety zakupu uniwersalnej ładowarki do laptopa

Są one zazwyczaj niedrogie
Jeśli masz kilka laptopów, z którymi uniwersalna ładowarka jest zgodna, możesz używać ładowarki na każdym laptopie
Wady zakupu uniwersalnej ładowarki do laptopa

Author

Udostępnij