Strona głównaKomputeryZaślepka na kamerę laptop - dlaczego jej potrzebujesz?

Zaślepka na kamerę laptop – dlaczego jej potrzebujesz?

AUTOR

Kategorie

Urządzenie, na którym czytasz ten post, prawdopodobnie ma kamerę skierowaną do przodu, chyba że używasz komputera stacjonarnego i nie podłączyłeś zewnętrznej kamery internetowej. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad konsekwencjami bezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą zaślepka i dlaczego może to być dobry pomysł, może warto o tym pomyśleć.

W 2022 roku nasze kamery internetowe są wykorzystywane znacznie częściej. Spotkania online, szkoła online, itp. powodują, że więcej czasu spędzamy w kamerze. Zamiast używać go, chyba że go zakryjesz, teraz jest chyba czas, aby o tym pomyśleć.

Dlaczego warto używać zaślepki na kamerę internetową do laptopa?

Przejęcie kontroli nad kamerą internetową jest dość łatwe dla złych aktorów, jak wspomniałem wcześniej. Podobnie jak w przypadku większości wirusów, jedno kliknięcie może wykonać polecenie, które może zdalnie uzyskać dostęp do kamery, gdy klikniesz złośliwy link w wiadomości e-mail lub na stronie internetowej.

Możesz zabezpieczyć kamerę internetową USB, odłączając ją od prądu, gdy jej nie używasz, gdy używasz komputera stacjonarnego z kamerą internetową USB. Będziesz musiał przesunąć kilka rzeczy, aby móc do nich dotrzeć, jeśli masz kamerę podłączoną do tylnej części wieży. Ta rutyna szybko się nudzi, jeśli robisz to codziennie (lub nawet co tydzień).

Ponieważ kamera jest fizycznie częścią komputera, proste odłączenie jej nie jest możliwe, jeśli używasz laptopa. Będziesz musiał dodać osłonę kamery komputerowej, chyba że Twój model ma ją wbudowaną.

Nie potrzebujesz osłony kamery internetowej, aby uniemożliwić komuś zdalny dostęp do kamery. Posiadanie osłony kamery podczas spotkań wideo nie jest strasznym pomysłem, jeśli ostatnio częściej dołączasz do spotkań wideo, jak wiele innych osób na świecie. Nie jesteś na ekranie, dopóki nie jesteś gotowy, więc nawet jeśli kamera domyślnie jest włączona, masz możliwość sprawdzenia, co jest za tobą. Jako środek ostrożności, wiesz.

Powody, dla których warto używać naklejki z kamerą na laptopa

Powinieneś dbać o swoją prywatność cyfrową

Dzięki przesuwanej funkcji, możesz w każdej chwili wyłączyć i włączyć kamerę. Zapewne wielu rodziców martwi się o to, co ich dzieci robią w Internecie i chce je przed tym chronić. Ten Gadżet pomaga chronić Twoje dzieci przed hakerami. Jeśli chcesz dać swoim najlepszym przyjaciołom, zarówno zabawne, jak i przydatne prezenty, możesz to zrobić. Alternatywnie, możesz użyć go, aby pokazać, że jesteś zaniepokojony bezpieczeństwem swojego partnera.

Nie daj się złapać w nieprzygotowanych pozycjach

Korzystanie z zaślepki na kamerę laptopa jest nie tylko bezpieczne, ale może również pomóc w przygotowaniu się do spotkań i rozmów online. Kiedy jesteś gotowy, sprawdź siebie na kamerze internetowej przed spotkaniem, a następnie otwórz blokady kamery, aby rozpocząć spotkanie w najlepszym nastroju, w jakim możesz zarządzać.

Podczas rozmowy przez Skype’a miej zdjętą osłonę kamery laptopa, dzięki czemu nie zostaniesz przyłapany na nieprzygotowaniu przez osobę, do której dzwonisz.

Używanie akcesoriów do laptopów to świetna zabawa

Możesz również bawić się z MacBook Camera Cover lub inną zaślepką, gdy patrzysz na nie, aby kontrolować bezpieczeństwo i zachować swoją prywatność. Daje tak wiele opcji opartych na twoim nastroju, że będziesz się świetnie bawić.

Wyróżnij się dzięki zaślepce

To może być widoczne wokół. W większości przypadków ludzie zaklejają swoje kamery taśmą, więc nie są one przydatne przez długi czas. To nudne, jeśli jesteś szczery, a nie chcesz wydawać się paranoikiem.

Author

Udostępnij