Strona głównaArtykułyCo dać na chrzest?

Co dać na chrzest?

AUTOR

Kategorie

Chrzest to ważna uroczystość

Dla rodziców maluszka chrzest to bardzo ważna uroczystość. Chcą, aby przebiegała ona jak najlepiej, organizują uroczysty obiad, zapraszają chrzestnych i rodzinę. Każdy zaproszony coś dziecku daje. Prezenty są bardzo zróżnicowane. Można wybrać rzecz dla dziecka lub podarować pieniądze. Od gości zależy co podarują. Rodzice czasami proszą wyłącznie o pieniądze i należy to uszanować. Poniżej dowiesz się co dać na chrzest dziecka i jakie prezenty się sprawdzają.

Co podarować dziecku?

Dziecku można podarować coś naprawdę dobrego. Wysoka jakość prezentu jest ważna. Maluchowi można dać:

  • zloty łańcuszek z przywieszką taką jak krzyżyk lub medalik
  • srebrny łańcuszek z większym krzyżykiem i z grawerem – datą chrztu oraz imieniem chrzczonego dziecka
  • złote monety jako lokatę na przyszłość
  • książeczkę oszczędnościową z jakąś kwotą pieniędzy
  • sztabkę złota jako lokatę i na szczęście
  • lokatę bankową jako zabezpieczenie przyszłości
  • polisę ubezpieczeniową na większą kwotę
  • album na zdjęcia – najlepiej elegancki, okazały, w wyższej cenie

Takie prezenty są bardzo częste. Oprócz nich można podarować też pieniądze – rodzice chrzestni dają 1000 czy 2000 złotych. Inni goście mogą dać 300-500 złotych i to w zupełności wystarczy. Nie są to duże kwoty, ale gdy kilkanaście osób je podaruje to zbiera się pokaźna sumka, za którą rodzice mogą kupić coś dziecku, wyremontować jego pokój lub zapewnić mu np. dobry prywatny żłobek za jakiś czas.

A może biblia dla dziecka?

Dziecku można dać elegancką biblię, złote lub srebrne kolczyki, łańcuszek – te rzeczy będzie dziecko nosiło za jakiś czas. Drogi zegarek też jest dobrym prezentem. Warto zapewnić dziecku taki prezent, z którego na pewno będzie bardzo zadowolone. Można też dać dziecku np. 200 złotych i biżuterię. Możliwości jest mnóstwo i niejedna osoba chętnie z nich korzysta. Wybór prezentów jest duży, klienci mogą w nich wybierać i przebierać. Warto zatem wybrać dokładnie to, co najlepsze i co się sprawdzi tak, jak nic innego. 

Pieniądze to bardzo częsty upominek

Najczęściej dawane są pieniądze – taki symbol czasów. Kiedyś było inaczej, ale obecnie pieniądze są najbardziej przydatne, a rodzice decydują na co je przeznaczą. Czasami odkładają je na później, nieraz wydają na bieżące potrzeby i kupują dziecku np. leczenie, gdy choruje czy finansują ubranka oraz inne jego potrzeby. Wszystko zależy od zamożności rodziny oraz od bieżących potrzeb. Nie zawsze krewni są zamożni i wówczas dają tylko 100 czy 200 złotych. Bywają różne życiowe sytuacje, ale można sobie w nich poradzić. Upominek to podstawa, a maluch jest nim zawsze zachwycony. 

Author

Udostępnij