Strona głównaArtykułyRozmowy o finansach

Rozmowy o finansach

AUTOR

Kategorie

Jeśli chodzi o rodziny takie jak mąż, żona i przynajmniej jedno dziecko, to częstym zjawiskiem jest to, że obydwoje zarabiają, ale mają też i sporo wydatków, choćby związanych ze spłacaniem kredytu za mieszkanie. Istotnym jest i to, że taki typowy facet w związku ma też i swoje przyjemności, a jedna z nich polega na paleniu papierosów dosłownie co dzień. Nie da się też ukryć tego, że wielu typowo myślących facetów ukrywa własny nałóg przed żoną lub to, że z tego nałogu nie udało im się wyjść. Wtedy gdy prawda o tym nie wyjściu z nałogu wyjdzie na jaw to rzecz jasna robi się nieciekawie i to nawet bardzo, bo dochodzi do wielu sprzeczek w domu, bo ten nałóg jest kosztownym i w tle pojawiają się finanse. Może być nawet i tak, że mąż przez jakiś czas nie będzie palił, ale po dwóch lub trzech miesiącach powróci do tego palenia i ponownie będzie to palenie w jakichś tam nie oczywistych miejscach, czyli choćby za tą śmietnikową wiatą. Tak bywa często i po jakimś czasie żona znowu dowiaduje się o powrocie do nałogu i znowu są te kłótnie z tym tematem w tle. Pozornie to znaczny problem, ale zazwyczaj taka dwójka jakoś dochodzi do porozumienia.

Bardziej nieciekawe sytuacje.

Wiadomo, że palący mąż to ten znaczny problem i co równie istotne tego typu problem czasami bardziej dotyka finanse danej rodziny. Mowa tu konkretnie o tym, że nie każda rodzina może sobie pozwolić na spore mieszkanie i na spłacanie kredytu za dwa auta. Pewna część z rodzin żyje tak, że ledwie starcza im pieniędzy do pierwszego, a to już ten bardzo duży problem. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w tego typu przypadkach sprzeczki z finansami w tle są tymi o wiele gorszymi, czyli nie kończą się kilkoma obietnicami rzuconymi w próżnię. Tak niestety się nie dzieje, bo tu w grę wchodzi to przetrwanie rodziny. W pewnym procencie tego typu przypadków sytuację ratują jakieś zapomogi socjalne, ale one to też nie ratunek na lata, bo typowy mąż poczuje to, że zapomogi są i chyba zawsze będą i co najważniejsze może nawet więcej wydawać na papierosy. Może i takie podejście do sprawy nie jest zadziwiającym, ale trafia się w pewnym procencie rodzin.

Inne ważne wzmianki.

Czasami do jakichś sprzeczek z finansami w tle dochodzi ze względu na to, że to palenie papierosów istnieje nawet wtedy gdy typowy mąż po złamaniu nogi pali papierosy w domu i to tak, że śmierdzi wszędzie. Sprawę komplikuje rzecz jasna to, że przed złamaniem nogi sporo gadał o tym, że jego problemy to przeszłość, ale po tym gadaniu nie zostało nic lub jedynie świadomość tego, że były to kłamstwa.

Author

Udostępnij