Strona głównaBlogCatering dietetyczny - innowacyjny i wygodny sposób żywienia

Catering dietetyczny – innowacyjny i wygodny sposób żywienia

AUTOR

Kategorie

Współczesne życie ma wiele unikalnych problemów. Spędzamy ogromną część naszego życia w pracy, jesteśmy wiecznie zapracowani i zabiegani. Nie mamy czasu, chęci ani energii, żeby odżywiać się zdrowo i regularnie, więc jemy o różnych porach, w różnych ilościach i często są to dania typu fast-food.

Na szczęście jednak na współczesne problemy powstają współczesne rozwiązania. Takim właśnie innowacyjnym pomysłem, który od pewnego czasu zyskuje coraz większą popularność, jest catering dietetyczny. Co warto o nim wiedzieć i jak działa?

Zdrowe jedzenie dostarczone pod Twoje drzwi

Profesjonalny catering dietetyczny Radom działa na stosunkowo prostej zasadzie. Klient wybiera rodzaj preferowanej diety (na przykład dieta standardowa, dieta wegańska, dieta ketogeniczna, dieta bezglutenowa), jej dzienną kaloryczność (od 1000 do nawet 4000 kalorii dziennie), ilość posiłków (5, 3 lub zaledwie jeden), a także, czy mają być one dostarczane również na sobotę i/lub niedzielę.

Następnie codziennie prosto pod jego drzwi, dostarczane są szczelnie zapakowane w wygodne pojemniki, zdrowe, smaczne posiłki, zgodne z wybraną dietą i kalorycznością. Można zjeść je w domu, ale można też bez problemu zabrać ze sobą, na przykład do pracy. Nie wymagają one żadnego dalszego gotowania, a ewentualnie jedynie ich podgrzania.

Oznacza to, że nawet najbardziej zapracowana osoba powinna być w stanie regularnie jeść dzięki cateringowi dietetycznemu 3 czy nawet 5 posiłków dziennie.

Nowoczesne rozwiązanie również dla wybrednych

Osoby bardziej wybredne, które pewnych składników i dań nie lubią, a nie chcą płacić za jedzenie, którego i tak nie zjedzą, mogą mieć wątpliwości w związku z cateringiem dietetycznym. Jednak wbrew pozorom nawet dla nich jest to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie.

W dobrym cateringu dietetycznym menu jest bowiem publikowane z pewnym wyprzedzeniem, a klienci mają możliwość wyboru posiłków ze stosunkowo długiej listy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dostępnych potraw. Nawet najbardziej wybredne osoby z pewnością znajdą na takiej liście chociaż kilka pozycji, które zjedzą ze smakiem, więc nie mają one się czego obawiać.

Catering dietetyczny, nazywany także dietą pudełkową, jest niezwykle szybki i wygodny, a przy tym daje duże możliwości personalizacji. Jest to więc bez wątpienia ciekawa forma żywienia, skrojona idealnie na miarę XXI wieku, w którym z jednej strony mamy bezproblemowy dostęp do wysokiej jakości składników, ale z drugiej strony często nie mamy czasu, energii ani umiejętności, żeby się za ich pomocą zdrowo odżywiać.

Author

Udostępnij