Strona głównaBlogCo warto zobaczyć w Gorzowie Wielkopolskim?

Co warto zobaczyć w Gorzowie Wielkopolskim?

AUTOR

Kategorie

Gorzów Wielkopolski to miasto w zachodniej części Polski należące administracyjnie do województwa lubuskiego. W mieście zamieszkuje ponad 123 tysiące osób. Miasto słynie z bogatej zieleni miejskiej – znajduje się tutaj aż 9 parków, których łączną powierzchnię szacuje się na blisko 140 hektarów. Przez miasto przepływa rzeka Warta rozdzielając miasto na dwie części. Podróżując między dwoma obszarami miasta można skorzystać z dostępnych 4 mostów. Aby dowiedzieć się o tym co aktualnie dzieje się w mieście, poznać najświeższe wiadomości Gorzów Wielkopolski warto odwiedzić portal mojgorzow.pl. Z czego znane jest miasto i co warto w nim szczególnie zobaczyć?

​Bulwar Nadwarciański

Ten sławny nadrzeczny bulwar stanowi urokliwe miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów chcących podziwiać piękno rzeki Warty. Bulwar jest bogaty w różnorakie punkty handlowo-gastronomiczne. Znajduje się tutaj między innymi niewielki pub, pizzeria, a także kawiarnia. Ciekawostką dla zwiedzających to miejsce jest tutaj obszernych rozmiarów zegar słoneczny, a dla najmłodszych wygospodarowano strefę w której powstał plac zabaw. Miejsce to jest szczególnie ciekawe ze względu na to, że w tym miejscu łączy się strefa spacerowa z trasami prowadzącymi do punktów widokowych. Można także skorzystać z usług statków wycieczkowych, które kursują regularnie w sezonie. Nie zapomniano także o licznej zielni, która daje dużo cienia w trakcie wyjątkowo słonecznych dni.

​Park Kwadrat

Gorzów Wielkopolski słynie z dużej ilości parków, warto więc odwiedzić jeden z nich. Ten o nazwie Kwadrat wydaje się dość szczególny. Jest to miejsce doskonałe szczególnie dla rodzin z dziećmi. Pomimo tego, że znajduje się tutaj niewiele drzew to największą zaletą tego miejsca jest to, że dostępne są tutaj liczne miejsca oferujące unikatową rozrywkę dla najmłodszych. Park Kwadrat został otwarty po renowacji w roku 2018 i po dziś dzień cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. W centralnym miejscu placu parkowego znajduje się fontanna, dostępne są również liczne place zabaw, które zostały zaprojektowane dla różnych grup wiekowych dzieci. Oczywiście w samym parku nie mogło zabraknąć również miejsc do odpoczynku dla dorosłych – dostępne liczne ławeczki umieszczone w ważnych miejscach, które pozwalają w prosty sposób obserwować zabawę najmłodszych. Do tego niewątpliwą zaletą jest bliskość wszelkiego rodzaju prywatnych biznesów – można więc bezpośrednio z parku udać się do położonych nieopodal restauracji i sklepików, które znajdują się zaraz obok parku.

Author

Udostępnij