Strona głównaBlogCzym charakteryzuje się dobra firma marketingowa?

Czym charakteryzuje się dobra firma marketingowa?

AUTOR

Kategorie

Reklama dźwignią handlu – to powiedzenie zna niemal każdy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w swojej branży. Rozreklamowanie swoich produktów czy usług wydaje się bardzo proste, wszak dostępnych mamy dziś wiele kanałów komunikacyjnych, przez które możliwe jest zaprezentowanie naszej oferty. Problemem jest jednak ich dobór oraz forma przekazu, dlatego warto skorzystać z pomocy firmy marketingowej. Czym charakteryzuje się dobra firma marketingowa?

Wszechstronność świadczonych usług

Ze względu na to, że obecnie mamy możliwość reklamowania firmy na bardzo wiele sposobów – przez internet, reklamą stacjonarną czy choćby w prasie, dobra agencja marketingowa świadczy szeroki zakres usług w zakresie doboru formy reklamy i realizacji projektu. Wybór formy zależny jest głównie od branży i grupy wiekowej, do której chcemy trafić. Przykładowo produkty czy usługi, których głównym odbiorcą jest osoba starsza, lepiej reklamować w inny sposób, niż online. Ważne jest więc kompleksowe podejście do klienta i szerokie spektrum działania. Do tego potrzebni są zaś prawdziwi profesjonaliści, gdyż nie sposób dziś być najlepszym w każdej możliwej formie reklamy. Niektórzy specjalizują się w marketingu internetowym, inni w realizacji reklam telewizyjnych. Dobra firma marketingowa skupia specjalistów z różnych dziedzin, tak aby klient mógł być maksymalnie zadowolony z realizowanych przez agencję projektów.

Doświadczenie i zadowolenie

Najlepszą reklamą dla danej agencji marketingowej są reklamy, które opracowali i stworzyli jej pracownicy. Większość agencji udostępnia realizowane projekty dla szerokiego grona odbiorców, jednak niektóre przekazują je do wglądu potencjalnemu klientowi dopiero podczas rozmowy na temat nawiązania współpracy. Klient na tej podstawie może sam ocenić, czy dany sposób reklamowania trafia w jego gust i czy firmy, które wcześniej współpracowały z agencją, zaczęły osiągać lepsze wyniki sprzedaży po zaprezentowaniu swoich produktów czy usług. O jakości świadczonych przez firmę marketingową usług świadczy zadowolenie innych klientów i rozpoznawalność reklam, jakie stworzyła. Niektóre firmy marketingowe specjalizują się tylko w wybranej formie reklamy i warto rozpatrzyć ich ofertę, jeśli zależy nam na jednym, konkretnym sposobie reklamowania naszej firmy. 

Jak wybrać firmę marketingową?

Współpraca z firmą marketingową powinna być długofalowa, co pozwoli na zachowanie spójności reklamy. Jaka firma marketingowa w Warszawie będzie najlepsza? W stolicy wiele jest bowiem agencji świadczących usługi reklamowe, stąd dokonanie wyboru może być nieco problematyczne. Przed podjęciem decyzji dobrze jest sprawdzić, co oferuje dana firma i czy zakres jej usług jest adekwatny do naszych potrzeb. Dodatkowo dobrze jest przyjrzeć się cenom, choć w praktyce wcale nie jest tak, że najtańsza agencja świadczy najlepsze usługi – wręcz przeciwnie, dobra reklama, która przyciągnie klientów, kosztuje. Najlepiej jest postawić na innowacyjność reklamy – klientów najbardziej przyciąga to, z czym jeszcze nie mieli do czynienia.

Na co musisz uważać przy wyborze agencji marketingowej?

Każda agencja marketingowa potrafi świetnie promować swoje usługi. Przed rozpoczęciem współpracy, skontaktuj się z kilkoma które – według Ciebie – są godne uwagi. Jeżeli którakolwiek z ofer, jest drastycznie niższa od pozostałych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że najtańsza agencja nie wywiąże się z usług na zadowalającym Cię poziomie. Marketing jest inwestycją a nie kosztem, a przesadne oszczędzanie na działaniach marketingowych nie ma sensu. Dobrze jeśli agencja marketingowa może pokazać efekty swoich działań czy wcześniej przeprowadzić z nimi konsultację, aby przekonać się, że strategia marketingowa pokrywa się z Twoją strategią biznesową.

Ile kosztuje współpraca z agencją marketingową?

Od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy złotych miesięcznie. Tak naprawdę wszystko zależy od strategii marketingowej, na podstawie której będzie realizowana strategia marketingowa. Są oczywiście firmy realizujące marketing nawet za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ale to właśnie na nie należy uważać przy wyborze odpowiedniej agencji marketingowej. Dobrej jakości usługi marketingowe kosztują, wymagają ogromnej ilości wiedzy i drogich (często pisanych od postaw) narzędzi. Lata doświadczeń i szkoleń w marketingu mają swoją wartość. Lepiej samemu zająć się marketingiem niż podejmując współpracę z tanią agencją marketingową, której działania mogą przynieść więcej strat niż korzyści.

W internecie można znaleźć mnóstwo agencji marketingowych. Każdego dnia powstają nowe, które nie mając żadnego doświadczenia chcą pozyskać klienta. Jedyna przestrzeń na której mogą konkurować to cena. Osoby nie mające żadnej wiedzy o marketingu, z logicznych względów wybiorą firmę, która obiecuje to samo za dużo niższą cenę. Właśnie z tego powodu tak popularne usługi jak pozycjonowanie czy kampanie sponsorowane Google Ads i Facebook cieszą się coraz gorszym PR – Współpraca z agencją nie przyniosła zysków tylko straty, a klient nie dość że nigdy więcej z usług marketingowych nie skorzysta, to jeszcze opowiada wszystkim, że marketing nie jest skuteczny.

Author

Udostępnij