Strona głównaBlogCzym jest landing page i jaką on pełni funkcję?

Czym jest landing page i jaką on pełni funkcję?

AUTOR

Kategorie

Strona internetowa jest powszechnym narzędziem wykorzystywanym przez firmy z różnych branż. W zależności od pełnionej funkcji może ona mieć różną strukturę i funkcjonalności. Ciekawym przykładem jest tutaj landing page, którego działanie wiąże się z prowadzonymi działaniami marketingowymi.

Przeznaczenie landing page

Obecnie każdy chociaż raz spotkał się z promocją ebooka lub szkoleń online. Oba segmenty wiążą się z konkretną działalnością firm, które mają jasno określony cel. Oprócz przekazania wiedzy stanowią one zachętę do skorzystania z ich usług. Dlatego prowadzone są działania m.in. w postaci kampanii promocyjnej, która daje możliwość skierowania przyszłego klienta do miejsca pozwalającego na skorzystanie ze wspomnianego wcześniej ebooka lub webinara. Tym miejscem jest właśnie landing page.

Projektowanie landing page i jego aspekty

Wiedząc czym jest landing page warto zwrócić uwagę na proces związany z jego powstaniem. Otóż projektowanie landing page, to nic innego jak tworzenie strony internetowej. Jednak warto mieć tutaj na uwadze szereg czynników i wymagań. W pierwszej kolejności jest to wyjątkowy i estetyczny wygląd, który będzie przyciągać uwagę użytkownika. W kompozycji wizualnej powinny występować bezpośrednie nawiązania do naszej marki w postaci np. kolorystyki lub grafik. Oczywiście nie może zabraknąć logotypu z nazwą landinga, która będzie informacją, że użytkownik trafił na właściwą stronę. Cała koncepcja i zrealizowana późnej kreacja graficzna powinny być od samego początku przemyślane.

Wdrożenie niezbędnych funkcjonalności

Już podczas projektowania layoutu dla landing page powinna być zwrócona szczególna uwaga na dostępność do jego funkcji. Zatem jeśli nasz landing ma za zadanie umożliwić zapis na webinar, to powinien znajdować się na stronie formularz kontaktowy, który będzie działać poprawnie. Jest to niezbędna funkcjonalność mająca bezpośredni wpływ na efekt prowadzonych działań. Tutaj należy również zwrócić uwagę na obsługę formularza z poziomu urządzeń mobilnych, gdyż znaczna część użytkowników właśnie może do nas trafić w ten sposób.

Author

Udostępnij