Strona głównaBlogCzym wypełnić przesyłkę w kartonie?

Czym wypełnić przesyłkę w kartonie?

AUTOR

Kategorie

Bardzo rzadko zdarza się, że wysyłany w kartonie przedmiot wypełnia całą wolną przestrzeń. Z kolei jej nadmiar powoduje, że przedmiot w czasie transportu może się obijać czy nawet ulec zniszczeniu. Dlatego właśnie powszechnie używane są wypełniacze do kartonów, których celem jest zabezpieczenie przesyłek czy przewożonych towarów. Czym można wypełnić przesyłkę? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne to wyjątkowo praktyczny wypełniacz do paczek. Są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego i mogą skutecznie unieruchomić zawartość kartonu, a jednocześnie ich wielką zaletą jest lekkość. Są odporne na zniszczenie i nie pękają z biegiem czasu, dlatego mogą być stosowane wielokrotnie. Należą do wypełniaczy proekologicznych, ponieważ w 99 procentach składają się z wypełniającego je powietrza, a tylko w 1 procencie z tworzywa sztucznego.

Skropak

Alternatywą dla poduszek powietrznych jest w pełni biodegradowalny i wykonany z materiału na bazie roślinnej skropak. Rozwiązanie to z pewnością spodoba się osobom, które mają na względzie kondycję środowiska, a ponadto jest bardzo praktyczne. Skropak przyjmuje formę podłużnych pianek przypominających kukurydziane flipsy i może wypełnić najróżniejsze opakowania, niezależnie od kształtu przesyłanego produktu. Ze względu na brak toksycznych składników można nim zabezpieczać również przesyłki z zawartością przeznaczoną dla dzieci, zwierząt czy nawet jedzenie.

Wełna drzewna

To wypełniacz, który zawdzięcza swoją nazwę formie, jaką przyjmuje. Przypomina splątane nici i jest w stu procentach wykonana z drewna. Taka forma sprawia, że można ją stosować w mniejszych paczkach, wypełniając każdą wolną szczelinę, tak aby delikatny produkt został skutecznie ustabilizowany i nie zniszczył się podczas transportu. Ze względu na atrakcyjny wygląd wełny i różnorodne dostępne kolory sprawdza się ona również jako ozdoba w opakowaniach z prezentami.

Sizzlepak

Sizzlepak to papierowe wióry do pakowania, które najczęściej stosowane są jako ozdoba wewnątrz opakowań z prezentami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stały się praktycznym narzędziem do wypełnianie mniejszych paczek. Są w stanie amortyzować zawartość paczki podczas transportu, a przy okazji stylowo wyglądają.

Papier do wypełniania paczek

Papier do wypełniania paczek sprawdzi się szczególnie w przypadku paczek, w których opakowany produkt w kartonie jest nieco niższy lub węższy od głównego kartonu. Skutecznie wypełni on wolną przestrzeń, a przy okazji stanowi rozwiązanie ekologiczne.

Author

Udostępnij