Strona głównaBlogDzierżawa kserokopiarek - co warto wiedzieć?

Dzierżawa kserokopiarek – co warto wiedzieć?

AUTOR

Kategorie

Kserokopiarka (a często nawet nie jedna, tylko co najmniej kilka) to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia biura. W praktycznie każdej branży bardzo często może się bowiem pojawić potrzeba skopiowania jakiegoś zaświadczenia, umowy, formularza czy innego rodzaju dokumentu.

Nie każdy wie, że kserokopiarek nie trzeba kupować (co wiąże się ze stosunkowo dużym kosztem, zwłaszcza w przypadku wydajnych, typowo biurowych modeli), a zamiast tego można zdecydować się na ich dzierżawę. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Z jakimi kosztami się ono wiąże i czy jest korzystniejsze niż zakup kserokopiarek na własność? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej!

Z jakimi kosztami wiąże się dzierżawa kserokopiarek?

Każda firma oferująca usługę dzierżawy kserokopiarek może mieć nieco inny cennik. Często spotykanym rozwiązaniem jest płatność na zasadzie abonamentu. Co ciekawe, w abonament mogą już być wliczone materiały eksploatacyjne, takie jak tonery i bębny (na ogół jedyne, co trzeba samodzielnie sfinansować, to papier).

Są usługodawcy, którzy nie naliczają żadnego rodzaju opłat instalacyjnych, a do tego nawet nie pobierają kaucji za udostępnione urządzenia. W takiej sytuacji jedynym kosztem związanym z kserokopiarką będzie wspomniany abonament i ewentualnie papier.

Nie trzeba też ponosić kosztów serwisowania czy pomocy technicznej, które również stanowią część usługi, nie wiążącą się z dodatkowymi płatnościami. Dla porównania, w przypadku zakupu kserokopiarki na własność, kosztów jest znacznie więcej, od ceny samych kserokopiarek, przez instalację, po tonery i bębny.

Kupno to więc mniej atrakcyjna finansowo opcja niż dzierżawa kserokopiarek – zwłaszcza dla firm, które nie dysponują dużymi zasobami finansowymi i mogłyby mieć problem z pokryciem w jednej chwili kosztu zakupu sprzętu (więc i tak musiałyby zdecydować się na kredyt czy pożyczkę).

Czy dzierżawione urządzenia są nowe?

Firmie decydującej się na dzierżawę urządzeń, czy to kserokopiarek, czy na przykład drukarek, zależeć będzie niewątpliwie na wysokiej jakości sprzęcie. Chociaż w usługę dzierżawy wliczone jest wsparcie techniczne i serwisowanie, to oczywistym jest, że najlepiej, aby urządzenia jak najdłużej działały bez żadnych przeszkód.

W ramach dzierżawy kserokopiarek można uzyskać urządzenia całkiem nowe, ale też urządzenia poleasingowe (oczywiście tylko takie, które zostały wcześniej zweryfikowane, poddane serwisowaniu i są w pełni sprawne technicznie). Wszystko zależy od preferencji klienta i jego możliwości finansowych. Urządzenia poleasingowe z reguły będą tańsze, chociaż istotny jest niewątpliwie też model (poszczególne urządzenia różnią się m.in. wydajnością).

Author

Udostępnij