Strona głównaBlogFunkcjonalne statywy Manfrotto

Funkcjonalne statywy Manfrotto

AUTOR

Kategorie

Nagrywanie filmów to niezwykle pasjonujące zajęcie niezależnie od tego czy jest to amatorska zabawa, czy profesjonalne przedsięwzięcie. Statywy Manfrotto to funkcjonalne przyrządy, dzięki którym proces tworzenia filmów zostanie znacznie uproszczony. Duże zalety tego sprytnego urządzenia docenią szczególnie ci, którzy zajmują się tworzeniem znacznej ilości filmów. Omawiany rodzaj statywów zdobył bardzo dużą popularność dzięki swojej lekkości, prostocie i mobilnej konstrukcji. W poniższym artykule zawarta została szczegółowa charakterystyka statywu Manfrotto, to zbiór najważniejszych informacji dla wszystkich tych osób, które cenią wygodę oraz kompaktowe rozwiązania.

Mobilne statywy Manfrotto

Statyw Manfrotto to lekki i utylitarny statyw przeznaczony do uniwersalnych zastosowań. Najlepsi producenci podkreślają, że wyróżnia się bardzo dużą funkcjonalnością oraz zastosowaniem kompaktowych rozwiązań i rozmiarów, oraz niską wagą. Zbiór tych cech ułatwia transport statywu Manfrotto oraz jego rozkładanie. Lekka konstrukcja jest jednak bardzo wytrzymała i przeznaczona do najtrudniejszych zadań, bez problemu więc statyw Manfrotto może być wykorzystany do wykonania pięknych krajobrazowych zdjęć lub użyty w trudnych warunkach atmosferycznych. Dla konstruktorów jednym z najważniejszych celów było stworzenie statywu, który zapewniać będzie prosty i szybki mechanizm rozkładania nóg, ponieważ kamerzysta nie zawsze dysponuje swobodą czasową, dlatego statywy Manfrotto przeznaczone są dla osób, które lubią być przygotowane do kręcenia w każdej sytuacji. Istota mechanizmu opiera się na skrętnych blokadach, które realizują wszystkie powyższe założenia. Statywy Manfrotto pozwalają swobodnie ustawić kamerę nawet bardzo nisko nad ziemią.

Urządzenia wybierane przez profesjonalistów

Statywy Manfrotto chętnie wybierane są przez profesjonalistów, ponieważ specjalna głowica kulowa daje możliwość zmiany kąta widzenia aparatu. W związku, z czym łatwo zastosować można inny kadr. Rozwiązania techniczne w statywie Manfrotto pozwalają również na obrót kamery o 360 stopni i wykonanie pięknej i widowiskowej panoramy. Ważną cechą, która wyróżnia omawiane statywy, jest również wytrzymałość i możliwość zamontowania nawet bardzo dużych kamer. Statywy Manfrotto pozwalają uzyskać stabilne, wyraźne oraz unikalne ujęcia. Świetnie sprawdzą się u amatorów jak i profesjonalistów. Statywy Manfrotto to niezwykle mobilne, funkcjonalne i kompatybilny urządzenie ułatwiające tworzenie wspaniałych filmów. Warto kierując się wspomnianymi atutami wybrać statyw Manfrotto dla siebie i cieszyć się z możliwości, jakie stwarza.

Author

Udostępnij