Strona głównaBlogIle kosztują gadżety reklamowe?

Ile kosztują gadżety reklamowe?

AUTOR

Kategorie

Role gadżetów reklamowych są bardzo różnorodne: można przekazywać je swoim kontrahentom i klientom, dokładać je do prezentów dla pracowników (na przykład upominków świątecznych), a także rozdawać osobom odwiedzającym stoisko firmy na różnego rodzaju targach branżowych. Możliwości jest sporo, dlatego też wiele firm dba o to, aby zawsze mieć takie gadżety pod ręką.

Wciąż są jednak firmy, które jeszcze ich nie zakupiły – przede wszystkim są to firmy małe lub początkujące. W momencie, kiedy się na taki krok zdecydują, pojawi się wiele dylematów. Można się zastanawiać: ile takie gadżety kosztują? Czy mocno obciążą firmowy budżet? Odpowiadamy!

Gadżety kupisz już od kilku złotych za sztukę

Obecnie dostępne są setki, jeśli nie tysiące różnych gadżetów reklamowych. Wśród nich znajdziemy zarówno gadżety bardziej tradycyjne, takie jak różnego rodzaju gadżety biurowe, jak i nowoczesne, czyli przykładowo sprzęt elektroniczny. Rodzaj gadżetu niewątpliwie wpływa na jego cenę, ale nawet wśród tego samego typu przedmiotów możemy zauważyć dużą rozpiętość cenową.

Jeśli zależy nam na niskiej cenie, długopisy z logiem firmowym czy nazwą firmy można zakupić już za około złotówkę za sztukę, a w przypadku niektórych modeli nawet mniej. Są dostępne jednak też długopisy bardziej eleganckie, często w ozdobnych opakowaniach, które kosztują kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Podobnie jest między innymi w przypadku piór i innych artykułów piśmienniczych, ale też sprzętu elektronicznego – w zależności od ich jakości i pojemności, reklamowe powerbanki mogą być kosztem od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych.

Wszystkie powyższe informacje jasno wskazują, że niezależnie od tego, jak małym lub jak dużym budżetem reklamowym dysponuje firma, powinniśmy być w stanie znaleźć ciekawe gadżety reklamowe, które spodobają się naszym klientom.

Jak drogie gadżety wybrać?

Dobrą opcją jest zakup gadżetów z różnych półek cenowych, a najlepiej sporo gadżetów tanich, ponieważ są one szybko zużywane, trochę gadżetów ze średniej półki i kilka droższych. Oczywiście, te wartości należy dostosować do ilości klientów – niektóre firmy będą potrzebowały mniej gadżetów, inne więcej. W ten sposób przypadkowym osobom na targach czy mniej znaczącym klientom (lub osobom i firmom, które dopiero rozważają zostanie klientami) będziemy mogli przekazywać tańsze gadżety.

Te najdroższe z kolei sprawdzą się jako prezent dla najbardziej cenionych klientów, z którymi chcemy zbudować dobrą relację – mogliby oni negatywnie odebrać tańsze gadżety.

Author

Udostępnij