Strona głównaBlogIle zarabia programista C++?

Ile zarabia programista C++?

AUTOR

Kategorie

Programowanie to zawód, który powszechnie znany jest z dobrych zarobków. Trzeba jednak pamiętać, że programista to bardzo szerokie pojęcie, które się szeroko rozgałęzia. Oznacza to, że programista programiście nierówny i zarobki dwóch przedstawicieli tego zawodu mogą być zupełnie różne. Nie tylko w zależności od lokalizacji i doświadczenia, ale także przede wszystkim wykorzystywanego języka programowania. W takim razie ile zarabia programista C++?

C++ – do czego służy i czy warto się go uczyć?

C++ jest językiem ogólnego zastosowania. Wykorzystuje się go zarówno do tworzenia aplikacji komputerowych, jak i na przykład części systemów operacyjnych bądź silników gier AAA.

Ten język jest nieco trudniejszy do nauki niż chociażby JavaScript czy Python. Już samie zmienne C++ https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ mogą dla niektórych stanowić problem.

Zdaje się także powoli być, przynajmniej częściowo, zastępowany przez inne, bardziej klarowne i poręczniejsze rozwiązania. Nie oznacza to, że nie ma żadnej przyszłości i nie warto się go uczyć, ale trzeba to wziąć pod uwagę.

Ile zarabiają programiści C++?

W zależności od stanowiska, lokalizacji i formy zatrudnienia programiści C++ mogą zarabiać od 5000 do nawet 16 000 złotych. Oczywiście, są to dane uśrednione, więc w praktyce część deweloperów będzie także notowało wynagrodzenie zarówno ponad jak i poniżej tej granicy.

Najniższe wynagrodzenie, od 5 do około 8 tysięcy, zarezerwowane jest dla programistów na stanowiskach juniorskich, a więc posiadających niewielkie doświadczenie. „Młodzi” zarabiają już znacznie bardziej imponujące  – od 8 do 14 tysięcy złotych. Na nieco więcej mogą liczyć najbardziej doświadczeni pracownicy, czyli seniorzy. Ich wynagrodzenie waha się pomiędzy 10 500, a nawet 16 000 złotych.

Na szczycie rankingu zarobków znajdują się programiści z Warszawy i Trójmiasta. Gorsze warunki czekają specjalistów z południa Polski, na przykład z Krakowa czy Wrocławia.

Nie bez znaczenia w kontekście zarobków jest także wspomniana już forma zatrudnienia. Najpopularniejszą jest oczywiście umowa o pracę, a druga w kolejności jest umowa B2B (a więc samozatrudnienie). Wynagrodzenia osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę są niższe, ale trzeba też pamiętać, że prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma kosztami, więc wyższa kwota na fakturze w rzeczywistości nie przełoży się na aż taki dochód.

Jak widać, zarobki programistów C++ nie dają powodów do narzekania. Nic, tylko zacząć uczyć się zmiennych C++ https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ i rozwijać się w tym kierunku.

Dlaczego C++ jest bezpieczniejszy niż inne języki?

C++ to język programowania ogólnego przeznaczenia, który został zaprojektowany tak, aby był wydajny, elastyczny i bezpieczny. C++ jest językiem kompilowanym, co oznacza, że można go używać do tworzenia aplikacji dla dowolnego systemu operacyjnego. Najważniejszym powodem, dla którego C++ jest bezpieczniejszy niż inne języki, jest zarządzanie pamięcią. W przeciwieństwie do innych języków C++ ma możliwość przydzielania i zwalniania pamięci w razie potrzeby. Pomaga to zapobiegać przepełnieniom bufora i innym lukom w zabezpieczeniach. Języki oparte na C: C, C++, Java i JavaScript.

Jaki jest najlepszy sposób na naukę C++ i zdobycie pracy?

C++ to język programowania ogólnego przeznaczenia, który służy do tworzenia wszystkiego, od aplikacji komputerowych po systemy operacyjne. C++ stanowi podstawę dla wielu innych języków i jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. 

Jeśli chcesz zostać programistą C++ to dobrym początkiem jest poszukiwanie pracy w obszarze tworzenia oprogramowania. Świetnym miejscem do poszukiwania pracy jest Indeed.com, na którym znajdują się oferty pracy z całego świata.

Umiejętności, których potrzebujesz, aby być odnoszącym sukcesy programistą C++

Język programowania C++ jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Jest to uniwersalny język programowania wysokiego poziomu, który zapewnia złożone struktury danych i operacje do tworzenia oprogramowania. C++ jest używany do różnych aplikacji, w tym aplikacji komputerowych, aplikacji mobilnych i tworzenia stron internetowych.

Programiści C++ są bardzo poszukiwani, ponieważ mogą pracować na dowolnym typie aplikacji i nie ograniczają się do określonej domeny, takiej jak programiści JavaScript lub Java.

Aby być doskonałym programistą C++ potrzeba wielu umiejętności, ale oto niektóre z najważniejszych:

  • struktury danych: musisz wiedzieć, jak czytać i zapisywać struktury danych, aby pracować ze złożonymi zestawami danych. Powinieneś także być w stanie tworzyć nowe struktury danych zgodnie z potrzebami twojego programu;
  • tworzenie oprogramowania: musisz wiedzieć, co jest wymagane do tworzenia oprogramowania i jak je wdrożyć. Powinieneś także być w stanie przetestować swoje oprogramowanie, zoptymalizować je i debugować;
  • informatyka: musisz mieć szeroką wiedzę na tematy informatyczne, takie jak algorytmy, języki programowania, struktury danych, matematyka i prawdopodobieństwo. Teorii i architektury komputerowej.

Author

Udostępnij