Strona głównaBlogJak dobrać szafkę nocną do wnętrza

Jak dobrać szafkę nocną do wnętrza

AUTOR

Kategorie

Jak urządzić sypialnie?

Sypialnia jest jednym z głównych pomieszczeń w każdym domu. To tutaj odpoczywamy po trudach dnia codziennego. Warto więc zadbać, aby było to miejsce, w którym dobrze się czujemy, urządzone klimatycznie i pozwalające się wyciszyć. Aby osiągnąć taki efekt najlepiej umieścić w sypialni jak najmniej przedmiotów i mebli. Zwolennicy minimalizmu postulują wręcz, aby w sypialniach umieszczać wyłącznie wygodne łóżko oraz szafkę nocną, a jedynym dodatkiem powinny być zasłony w oknach i lampa emitująca przytulne światło. W sypialniach bardzo często umieszczane są jeszcze szafy-garderoby oraz półki na książki.

Jak dobrać szafkę nocną do wnętrza?

Kiedy mamy już wybrane nasze wymarzone, wygodne łóżko, kolejnym meblem, który musimy wybrać jest szafka nocna. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się do czego będzie nam ona służyła, a co za tym idzie jaką wielkość wybrać. Po drugie jaki mamy budżet, ponieważ od tego zależy z jakich materiałów będzie wykonany nasz nowy mebel. Istotne jest też to w jakim stylu mamy urządzoną sypialnię i całe wnętrze mieszkania, ponieważ fajnie wybrać szafkę nocną pasującą do preferowanego przez nas stylu.

Jeśli szafka nocna ma służyć nam wyłącznie jako miejsce, gdzie postawimy naszą lampkę nocną, wystarczy wybrać niewielki mebel. powinniśmy jednak pamiętać, aby przed zakupem zmierzyć wysokość łóżka. Aby szafka była wygodna w użytkowaniu, warto, żeby była mniej więcej równie wysoka jak łóżko.Często jednak jest to mebel, który służy również jako miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów, bielizny, czy książek. Wówczas najlepiej dobrać wielkość mebla do naszych potrzeb. Duża szafka nocna pozwoli nam pomieścić wszystko, dzięki czemu ulubiona książka, czy ciepłe skarpetki będą zawsze pod ręką.

Jeśli mamy ograniczony budżet, wybierzmy szafkę ze sklejki drewnopodobnej. Obecnie jest to bardzo trwały materiał i często na pierwszy rzut oka wygląda jak prawdziwe drewno. Więc nawet wybierając taką wersję mebla, możemy być przekonani, że będzie on służył przez długie lata, cały czas wyglądając bardzo dobrze. Jeśli jednak marzy nam się szafka nocna z prawdziwego drewna, musimy przygotować się na większy wydatek. Drewniane meble są jednak warte swojej ceny. Ocieplają wnętrze i możemy być pewni, że po wielu latach będą wyglądały równie dobrze jak po zakupie.

Mnogość kolorów i modeli szafek nocnych pozwala Ci zdecydować, czy chcesz aby była ona tylko ładnym, użytecznym meblem, czy też elementem dekoracyjnym wnętrza. W tym drugim przypadku warto poeksperymentować z odważnymi kolorami.

Author

Udostępnij