Strona głównaBlogJak zostać influencerem?

Jak zostać influencerem?

AUTOR

Kategorie

„Zawód: influencer” to w Polsce coraz częściej spotykany widok. Influencerzy to osoby mniej lub bardziej znane, posiadające dużą ilość obserwujących w mediach społecznościowych. Incluence oznacza wpływać na coś czy na kogoś, a więc influencer jest osobą wpływającą na czyjeś poglądy lub decyzje. Źródłem zarobku w ich przypadku są często współprace z różnymi markami w ramach kampanii reklamowych, niektórzy influencerzy zakładają też własne firmy, marki odzieżowe lub kosmetyczne i inne tego typu przedsięwzięcia. Tylko jak właściwie zostać influencerem?

Początki będą ciężkie

Były takie przypadki, kiedy niektóre osoby w ciągu kilku miesięcy z ludzi całkowicie nieznanych zmienili się w influencerów z milionami fanów, ale jest to raczej rzadkość. Zazwyczaj zyskanie wiernego grona odbiorców nie jest proste i wymaga sporej ilości czasu (nawet długich lat). Wiele osób po prostu w pewnym momencie się poddaje, sfrustrowane tym, że „mówią do ściany”, a liczba ich obserwujących nie rośnie tak szybko, jakby tego chcieli. Dlatego też należy być cierpliwym i pamiętać, że sukces w większości przypadków nie przychodzi od razu.

Zostać influencerem można na wiele sposobów, ale najpopularniejszym i najprostszym z nich jest po prostu wstawianie w mediach społecznościowych wartościowych treści i w miarę możliwości, promowanie swojej osoby (szukanie możliwości kolaboracji z innymi, współpracy z markami, czy pokazania się szerszej publiczności). Kluczowe jest to, aby postować często i mieć jakiś sposób na odróżnienie się od innych. Influencerów są setki, a jeszcze więcej jest osób, które chciałyby nimi zostać. Jeśli będziemy w stanie w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu, będzie nam znacznie łatwiej. Czy to wyróżnić się wizualnie, czy w sposobie mówienia, czy prezentowanej treści.

Jak przyspieszyć proces pozyskiwania fanów?

Co jednak, jeśli nie chcemy aż tak długo czekać i zależy nam na tym, aby jak najszybciej zgromadzić przynajmniej pierwsze kilkaset fanów bądź nawet kilka tysięcy, aby mieć jakiekolwiek grono odbiorców i nie zaczynać całkowicie od zera? Na szczęście istnieją specjalne usługi, które mogą nam w tym pomóc.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość zakupu obserwujących na Instagramie, w tym obserwujących wysokiej jakości, którzy mają realne konta. Dzięki takiej usłudze prawdziwi ludzie zasilą grono Twoich fanów. Jak to zrobić? Z takiej usługi można skorzystać na przykład tutaj: https://instapromo.pl/produkt/instagram-followers-5000-obserwujacy-ig/. Pozwoli ona niewielkim kosztem przyspieszyć drogę do stania się influencerem. Oczywiście, wciąż nie obędzie się bez ciężkiej pracy i wartościowych treści, aby móc dalej się rozwijać, ale oszczędzimy sobie dzięki temu sporo frustracji i staniemy się bardziej wiarygodni. Wybijanie się na Instagramie to bowiem wypadkowa wielu sił. Jednym możemy pomóc, inne są całkowicie niezależne od nas. Jednakże w kwestii pozyskiwania realnych obserwujących mamy spore pole manewru, z którego warto skorzystać, aby przyspieszyć swoją drogę na szczyt w karierze influencera.

Author

Udostępnij