Strona głównaBlogJak zwiększyć komfort pracy i wydajność pracowników?

Jak zwiększyć komfort pracy i wydajność pracowników?

AUTOR

Kategorie

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza inwestycją każdego przedsiębiorcy są efektywni i wydajni pracownicy. Nie zapominajmy, że to właśnie od ich pracy uzależnione są zyski oraz ewentualne straty firmy. To właśnie dlatego należy dbać o ich dobre samopoczucie. Jak tego dokonać? To prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jednym z najważniejszych czynników i aspektów, który w znacznym stopniu wpływa na wydajność i efektywność pracowników, jest oczywiście możliwość i szansa rozwoju. Ciekawe szkolenia, wartościowe kursy czy warsztaty to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i utrwalenia jej w praktyce, a także podzielenia się z innymi swoim dotychczasowym doświadczeniem czy przemyśleniami. Ścieżka kariery poszczególnych członków personelu powinna być jasno i jednoznacznie określona.

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem, który z każdym rokiem zyskuje na popularności jest wprowadzanie przez firmy różnego rodzaju systemów benefitów. Oprócz wejść na siłownie sporym zainteresowaniem cieszą się również darmowe bilety do kina lub teatru, czy prywatna opieka medyczna. Na tym etapie nie sposób nie wspomnieć, jak ważne jest zapewnienie pracownikom najlepszej jakości sprzętów i urządzeń, które w znacznym stopniu usprawnią ich pracę.

Dla przykładu budowlańcy z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że na budowie najważniejszy są maszyny. Dlatego też pracodawcy powinni dołożyć wszelkich starać, aby wyposażyć personel w najwyżej jakości sprzęt, który od lat cieszy się uznaniem i renomą na rynku. Tak jest w przypadku amerykańskiej firmy Milwaukee, czyli przodującego na rynku producenta elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów oraz środków ochrony indywidualnej.

Kolejnym czynnikiem, którego nie sposób jest pominąć, to atmosfera. Stres, spory, napięcie pomiędzy pracownikami, rywalizacja czy walka o względy i uznanie w oczach zarządu potrafią doszczętnie zniszczyć efektywność i chęci do pracy. Atmosfera powinna być stymulująca, ale pod żadnym pozorem niestresująca. Kluczem do sukcesu jest zgrany i zadowolony zespół!

A jak wygląda kwestia jeżeli chodzi o godziny i wymiar pracy? Prawdopodobnie zdecydowana większość personelu przywykła już do ośmiogodzinnego systemu pracy. Pracownicy zwykle pojawiają się w biurze o godzinie 8:00 i opuszczają go o godzinie 16:00. Coraz większą popularnością cieszą się także elastyczne godziny pracy, które doskonale sprawdzając się w m.in. w branżach kreatywnych. W tym przypadku zdecydowanie ważniejsze od samego pojawienia się w biurze jest dokładne i unikatowe wykonanie powierzonych zadań.

Author

Udostępnij