Strona głównaBlogJakie korzyści daje artystom korzystanie ze Spotify?

Jakie korzyści daje artystom korzystanie ze Spotify?

AUTOR

Kategorie

Publikacja muzyki online jest w ostatnim czasie jednym z popularniejszych działań prowadzonych przez artystów. Wzmożony ruch w wirtualnym świecie jest widoczny w szczególności na platformie Spotify, która jest jednym z najpopularniejszych serwisów muzycznych. Co sprawia, że ta platforma coraz bardziej myśli o swoich użytkownikach w obecnych czasach.

Branża muzyczna w obliczu pandemii

Z punktu widzenia artystów dywersyfikowanie działań ma ogromne znaczenie szczególnie w dobie pandemii. Dlatego już podczas marcowego lockdownu można było zauważyć, jak wielu artystów postanowiło zintensyfikować swoje działania online. Takie kroki podejmowali głównie twórcy świetnie czujący się świecie cyfrowymi i social mediach. Wśród podejmowanych działań było m.in. zwiększenie ilości prowadzonych live streamów oraz publikacji w serwisach. Wszystkie tego typu działania miały w pewnym stopniu rekompensować utratę środków w wyniku odwołanych koncertów i imprez masowych.

Nowe narzędzie odpowiedzią na potrzeby artystów

Przykładem wyjścia naprzeciw obecnym potrzebom artystów są działania Spotify, które skutkowały uruchomieniem nowego narzędzia Spotify for Artists. Ten krok znacznie zwiększył możliwości branży muzycznej i pozwolił wykorzystać potencjał w postaci połączenia artystów z wytwórniami i dystrybutorami. Ponadto narzędzie ma znaczący wpływ na dalsze poczynania artystów i to, co publikują. Przykładem tutaj może być choćby promocja w Spotify, do której możemy się znacznie lepiej przygotować w oparciu o analizę danych zgromadzonych w narzędziu. Wówczas na podstawie wyciągniętych wniosków możemy zoptymalizować naszą strategię, dzięki czemu zarabianie na muzyce będzie bardziej efektywne niż dotychczas.

Dedykowane warsztaty dla twórców

Kolejnym ciekawym krokiem platformy Spotify jest zorganizowanie warsztatów, które są skierowane do twórców ich współpracowników oraz wytwórni. Celem wydarzenia jest przedstawienie działania Spotify for Artists, funkcjonowania playlist oraz prowadzenie działań promocyjnych za pośrednictwem serwisu i mediów społecznościowych. Przez co są one przykładem inicjatywny, która stanowi wsparcie dla początkujących artystów oraz tych, którzy stawiają pierwsze kroki w obszarze muzyki online.

Author

Udostępnij