Strona głównaBlogKomputer do przemysłu - mini box

Komputer do przemysłu – mini box

AUTOR

Kategorie

Nie od dziś branża komputerowa nas zaskakuje. W tym przypadku będziecie mieć do czynienia z innowacją w postaci boxa dla przemysłu. Jeśli po raz pierwszy spotykacie się z mini komputerem dla przemysłu to ten artykuł jest dla Was. Znajdziecie w nim szczegółowy opis boxa wraz z przykładową specyfikacją. Zapraszam do zapoznania się z urządzeniem.

Czym jest komputer dla przemysłu?

Swoim wyglądem przypominają ogromną skrzynkę. To najczęściej kwadratowa albo wzmocniona konstrukcja. Tego typu sprzęt do dobra alternatywa dla standardowych serwerów w formie skrzynek. Czasem box przemysłowy znajdziemy w nieco mniejszych rozmiarach. Niektóre modele kształtem przypominają niewielki router. Niezależnie od wymiarów i wagi box przemysłowy ma za zadanie obsługę przeróżnych aplikacji oraz urządzeń niezbędnych do wdrażania procesów produkcji, a należą do nich:

Szyna DIN – inaczej wspornik montażowy. To mały element konstrukcyjny niezbędny do montażu aparatury elektrycznej. Wspornik jest wykorzystywany do różnych typów włączników nadprądowych oraz róznicowoprądowych. Podany element jest niezbędny w rozdzielnicach elektrycznych.

Machine Vision – to program, który pełni rolę rejestratora widzenia u ludzi. Cały system składa się z: kamery, oświetlacza, przetwornika danych typu frame grabber oraz analizatora danych, czyli wspomnianego wyżej komputera. Zadaniem układu jest analiza fizycznego produktu, który może być poddany dalszym obróbkom.

Sztuczna inteligencja – definicji tego pojęcie jest wiele. Jednak w przypadku procesów przemysłowych sztuczna inteligencja może pomóc w wykrywaniu błędów fizycznych oraz wspomóc procesy obliczeniowe np. w działach IT.

Przykładowe dane techniczne

Aby móc uzyskać pełny zakres maszyn postanowiliśmy zestawić małe oraz duże urządzenie. Dzięki czemu mogą się Państwo przekonać, że box przemysłowy to sprzęt dla małej oraz globalnej produkcji.

Małe możliwości sprawiają, że box przemysłowy nadaje się do małych przedsiębiorstw reklamowych. Za pomocą 4-rdzeniowego procesora można tworzyć strony internetowe oraz materiały graficzne. Pamięć do 8 GB w trybie SODDR3L RAM pozwala na ponad przeciętne osiągi. Pod urządzenie bez trudu możemy podjąć kartę do modemu, 3 urządzenia typu video oraz sprzęt obsługujący GbLAN. Mini komputer doskonałe współpracuje z dyskami M.2 oraz 2.5.

Do wielkich celów produkcji można wykorzystać systemy modułowe o nieograniczonej ilości rozszerzeń. Podane systemy charakteryzuje karta RAM o pojemności do 32GB oraz niezwykle mocny procesor. Dodatkowo posiadają wejścia HDMI i VGA.

Author

Udostępnij