Strona głównaBlogKupowanie chińskich produktów

Kupowanie chińskich produktów

AUTOR

Kategorie

Z roku na rok przybywa zainteresowanych zakupami w Chinach. Ludzie, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z jakichkolwiek platform umożliwiających takie zakupy, z obawy o bezpieczeństwo pozostają nastawieni sceptycznie. Rezygnują i kupują np. na allegro od kogoś kto już prowadzi import z Chin i sprzedaje produkty z wysoką marżą.

Jednak czy jest czego się obawiać?

Niemal każda strona internetowa do zakupów z Chin oferuje dla klientów ochronę kupujących. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami. W przypadku jeśli towar jest niezgodny z opisem aukcji lub dotarł do nas uszkodzony mamy prawo do otwarcia tzw. sporu bezpośrednio przez panel użytkownika. Wtedy możemy dogadać się ze sprzedającym. Zwykle odbywa się to bezproblemowo, ponieważ niemal każdemu sprzedawcy zależy na dobrej opinii.

Dodatkowo zawsze możemy próbować zwrócić towar, co zwykle też odbywa się bez najmniejszego problemu. W przypadku paczek o mniejszych rozmiarach mamy do wyboru wiele możliwości zwrotu. Najkorzystniejszą z nich ze względu na opłacalność przy małej wadze i gabarytach jest list polecony priorytetowy. Wtedy nasza przesyłka jest rejestrowana, więc w razie gdyby gdzieś zaginęła, jej odnalezienie będzie o wiele bardziej prawdopodobne.

Trzeba pamiętać, że jeśli korzystamy z płatności przez PayPal możemy uaktywnić usługę programu zwrotu kosztów odesłania przedmiotu. Wtedy otrzymamy całkowity zwrot kosztów naszej wysyłki do dowolnego wybranego sprzedawcy z całego świata. Limit kosztów wysyłki wynosi 120zł więc jest to wystarczająca kwota do nadania paczki o większych gabarytach.

Zawsze dokonując zamówienia mamy dostęp do systemu ochrony kupujących dlatego nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

A więc, jaką stronę wybrać aby było najbezpieczniej?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zakupy z Chin zawsze będą obarczone minimalnym ryzykiem, dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie opinii o sprzedającym.

Dhgate jest to największy serwis aukcyjny na świecie, na którym znajdziesz tysiące przeróżnych produktów w niskich cenach. Serwis Dhgate jest skierowany zarówno dla importerów większych ilości jak i do osób zamawiających nawet po jednej sztuce. Dhgate opinie również wskazują na to, że wybór Dhgate jest jedną z najlepszych możliwości. Jeśli chcesz zrobić zakupy z Chin to właśnie ta strona spełni twoje oczekiwania.

Jeśli nie otrzymasz przesyłki lub towar jest niezgodny z opisem, masz pełne prawo do zgłoszenia tego do systemu ochrony kupujących. Zawsze jeśli sprzedawca sam nie zdecyduje się zwrócić Ci pieniędzy, napisz do pomocy Dhgate i bez kłopotu środki powinny zostać wysłane na Twoje konto.

Dodatkowym udogodnieniem, z którego warto skorzystać nie tylko przy zakupach na Dhgate jest ochrona płatności, którą zapewnia PayPal. Po dokonaniu transakcji mamy wtedy aż 180 dni na skontaktowanie się ze sprzedającym poprzez system PayPal i domaganie się zwrotu pieniędzy. Jeśli nam odmówi lub wcale nie odpowie na zgłoszenie, wtedy otwarty spór zamienia się w roszczenie i nasze zgłoszenie jest rozpatrywane przez pomoc PayPal dzięki czemu nasze środki zawsze będą bezpieczne.

Author

Udostępnij