Strona głównaBlogNajskuteczniejsze i najciekawsze diety, które warto znać

Najskuteczniejsze i najciekawsze diety, które warto znać

AUTOR

Kategorie

Różnych diet do wyboru jest dosłownie dziesiątki, co może sprawić, że osoba początkująca, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z odchudzaniem, nie będzie wiedziała, na co się zdecydować.

Dlatego też w tym artykule przedstawimy kilka diet, które naszym zdaniem są najciekawsze i/lub najskuteczniejsze i które warto znać. Wybierając dietę należy się kierować takimi aspektami, jak możliwości finansowe i zdrowotne, prowadzony styl życia czy to, ile kilogramów i w jakim czasie chcemy schudnąć.

Ciekawa i coraz popularniejsza dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko może ona pomóc w schudnięciu, ale też poprawić pracę organizmu i polepszyć samopoczucie.

Polega na spożywaniu dużej ilości tłuszczy (ale nie wszystkich ich rodzajów) przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów. Celem jest wejście organizmu w specjalny stan ketozy. Nie jest to jednak łatwe i nie każdemu się udaje.

Więcej rzetelnych informacji prosto od wykwalifikowanych ekspertów na temat tej i innych diet znaleźć można pod adresem https://dietetyk.edu.pl/diety/. Poza tym znajdują się tam także cenne informacje na takie tematy, jak suplementy na odchudzanie i leki na odchudzanie.

Warto wiedzieć, że istnieją specjalne tabletki na odchudzanie przeznaczone dla osób znajdujących się na diecie ketogenicznej, które mają za zadanie między innymi ułatwienie wejścia w stan ketozy.

Skuteczna, ale totalna dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska trwa zaledwie 13 dni, a pozwala potencjalnie zgubić kilka, a nawet kilkanaście kilogramów. Brzmi to bardzo dobrze, ale trzeba zaznaczyć, że skuteczność tej diety wypływa z jej ekstremalności.

Polega ona na znacznym ograniczeniu ilości spożywanych kalorii (do poziomu, który dla osób pracujących fizycznie czy bardzo aktywnych byłoby niebezpieczne, więc te osoby z tej diety raczej powinny zrezygnować), ale nie tylko.

W ramach diety kopenhaskiej musimy przestrzegać także zasad odnośnie do między innymi ilości posiłków, ich dokładnego typu i kaloryczności, a także godzin, w których powinniśmy je spożywać.

Jest to więc dieta bardzo restrykcyjna i mało elastyczna, ale jednocześnie bardzo skuteczna, co przyda się szczególnie, kiedy musimy stracić sporo kilogramów w krótkim czasie (ponieważ na przykład zbliża się przyjęcie czy spotkanie rodzinne). Nie należy stosować jej często (zaleca się nie częściej niż raz na 2 lata), aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi.

Do innych wartych uwagi diet należą między innymi dieta South Beach, dieta Atkinsa, dieta sokowa czy dieta Paleo.

Author

Udostępnij