Strona głównaBlogNauka z wykorzystaniem nowoczesnej technologii

Nauka z wykorzystaniem nowoczesnej technologii

AUTOR

Kategorie

Nowoczesna technologia towarzyszy nam każdego dnia i nie da się ukryć, że wykorzystują ją już nawet dzieci. Zwolennicy wskazują ogromny komfort i lepszą efektywność, zaś przeciwnicy chcą wracać do tradycyjnych metod, bo przecież nowatorskie rozwiązania technologiczne mogą mieć zły wpływ na najmłodszych, a bardzo często wyręczać je w różnych zadaniach. Wiadomo na pewno, że nie unikniemy nowoczesności w życiu codziennym i warto, by także dzieci mogły z tych dobrodziejstw korzystać. W ten sposób udaje się je przygotować do samodzielnego życia w dorosłości.

Weźmy też pod uwagę, jak korzystne działanie wykazuje nowoczesna technologia w zakresie edukacji – komputery, tablety czy projektory to już standard, ale na rynku pojawiają się coraz to nowsze narzędzia, z których chętnie korzystają nie tylko uczniowie, ale i pedagodzy.

Nauka poprzez zabawę

Już dawno udowodniono, że to nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty. To dlatego, że mały uczeń nie jest w stanie skupić swojej uwagi na teorii dłużej niż 20 minut. Biorąc pod uwagę, iż każda lekcja trwa 45 minut, niemożliwe jest, by taka była wykorzystywana maksymalnie. Podczas nauki wiedza i kolejne umiejętności zostają nabywane nierzadko nieświadomie, a więc bardziej trwale. Taka nauka jest też znacznie bardziej przyjemna, więc mały uczeń się nie zraża już na początku swojej przygody ze szkołą. To dlatego wprowadza się chociażby multimedialne pomoce dydaktyczne, które pozwalają przedstawiać poszczególne tematy w sposób ciekawy, ale też zrozumiały.

Innowacją jest też podłoga interaktywna. Cena tego narzędzia jest warta efektów. Nie bez powodu zresztą w tzw. magiczny dywan inwestują już nie tylko sale zabaw, ale też domy kultury, świetlice, przedszkola i szkoły. Dzieje się tak, ponieważ podłoga interaktywna to doskonały sposób, by usprawniać nie tylko motorykę ruchową maluchów, ale też przekazywać im wiedzę. Czy wiesz, że ten projektor zawiera kilkaset gier, które można dobierać do etapu rozwoju każdego dziecka, danych zainteresowań czy tematu edukacji? W gry można grać samodzielnie albo zespołowo. To nie tylko rozrywka w najlepszym wydaniu, bo ta interaktywna podłoga pozwala też z powodzeniem uczyć liczenia, a nawet języków obcych. To pewne, że każda nowoczesna placówka powinna stawiać na nowatorskie podejście do nauki dzieci, a nowoczesna technologia tylko usprawnia ten proces. Ponadto podłoga interaktywna jest wykorzystywana w pedagogice rewalidacyjnej.

Author

Udostępnij