Strona głównaBlogNskup.pl – Bezpłatny kalkulator wyceny nieruchomości

Nskup.pl – Bezpłatny kalkulator wyceny nieruchomości

AUTOR

Kategorie

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, to musisz przygotować się na jej wycenę. Jest to niezbędne do stworzenia oferty, która zainteresuje potencjalnych kupców. Jeśli nie chcesz ani zaniżyć, ani zawyżyć wartości mieszkania bądź domu to musisz odpowiednio przygotować się do wyceny. Wycena nieruchomości może zostać dokonana samodzielnie, z pomocą rzeczoznawcy, pośrednika nieruchomości lub specjalnego kalkulatora online.

Kiedy trzeba dokonać wyceny nieruchomości?

Jedną z najczęstszych sytuacji, przez które trzeba dokonać wyceny nieruchomości, jest zakup nieruchomości za pomocą kredytu hipotecznego. Ocena zdolności kredytowej, której dokonuje bank, jest uwarunkowana między innymi wartością nieruchomości. Wyceny nieruchomości w takiej sytuacji może dokonać tylko osoba, która posiada do tego odpowiednie uprawnienia. W przypadku dokonywania wyceny nieruchomości na potrzeby uzyskania kredytu i jego zabezpieczenia, rzeczoznawca może działać na zlecenie banku lub też indywidualnego klienta.

Wycenę nieruchomości należy wykonać praktycznie przy każdej transakcji kupna-sprzedaży. Wycenę należy wykonać m.in. gdy chcemy ubezpieczyć nieruchomość. Praktycznie każda firma ubezpieczeniowa wymaga od swojego klienta dostarczenia operatu szacunkowego lub opinii rzeczoznawcy majątkowego. Na podstawie wyceny nieruchomości ubezpieczyciel wyliczy wysokość składki. Wykonanie wyceny mieszkania lub domu jest też potrzebne w przypadku, jeśli nieruchomość stanie się przedmiotem postępowania sądowego. Mowa o sprawach o podział majątku czy sprawach spadkowych.

Wycena nieruchomości online

Jeśli chcesz wstępnie wykonać wycenę nieruchomości, to możesz skorzystać z kalkulatora online. W internecie można znaleźć specjalne narzędzia do obliczania wartości nieruchomości. Wystarczy podać kilka szczegółów dotyczących mieszkania lub domu. Na tej podstawie kalkulator może dokonać rzetelnej wyceny. Aby dokonać wyceny, wpisz takie dane jak: miejscowość, metraż, liczbę pokoi, standard, rok budowy. Na podstawie tych oraz kilku innych danych internetowy kalkulator wyceni Twoją nieruchomość.

Takie narzędzie posługuje się specjalnym algorytmem, który jest przystosowany do tego, aby jak najdokładniej ocenić wartość nieruchomości. Samodzielne obliczenie wartości nieruchomości to jednak pierwszy krok, który może pomóc Ci się zorientować, ile pieniędzy możesz mniej więcej otrzymać po sprzedaży. Wycena przez specjalistę może okazać się konieczna i nie należy z niej rezygnować. Rzeczoznawca lub pośrednik nieruchomości dokładniej oceni wartość Twojego mieszkania.

Author

Udostępnij