Strona głównaBlogPomysły na weekend w domu. Jak ciekawie spędzić czas?

Pomysły na weekend w domu. Jak ciekawie spędzić czas?

AUTOR

Kategorie

Za oknem brzydka pogoda, a zbliża się weekend? To nie najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić. Weekend w domu możesz spędzić równie ciekawie i kreatywnie co poza nim. Zaproś przyjaciół, urządź randkę lub urządź sobie domowe SPA. Zobacz ciekawe pomysły na weekend w domu. 

Domowe SPA

Po całym tygodniu pracy bez wątpienia zasłużyłeś na odpoczynek. Weekend to świetna okazja żeby się zrelaksować i poświęcić ten czas na zadbanie nie tylko o ciało, ale także o psychikę. Rozwiązaniem jest domowe SPA. Przygotuj sobie dzień kąpieli, maseczek i masażu specjalną szczotką. Kąpiel możesz uzupełnić o odżywczą sól lub olejki eteryczne, które wpływają na wszystkie zmysły. Relaksujący wpływ na ciało ma olejek lawendowy i eukaliptusowy. Zadbaj także o nastrój w łazience. Wokół wanny poustawiaj świeczki i postaraj się nie myśleć o planach na nadchodzący tydzień. 

Kino domowe 

Zaproś znajomych lub z drugą połówką zorganizujcie kino domowe. W ciągu weekendu możecie zrobić cały maraton! To świetna okazja, by nadrobić filmowe zaległości. Seanse możecie podzielić na różne kategorie, np. filmy oscarowe lub ze względu na gatunek. Albo zrobić maraton kilku części jednego filmu. Tutaj pomysłów jest wiele. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Nie zapomnijcie przygotować kinowych przekąsek. Przed seansem zróbcie popcorn lub nachosy, możecie także przygotować zdrowsze zamienniki takie jak świeże owoce lub warzywa z hummusem. Do tego napoje i wieczór filmowy gotowy. 

Gry planszowe i nie tylko 

Jeśli powyższe pomysły do Ciebie nie przemawiają i wolisz spędzać czas bardziej aktywnie, to ciekawym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju gry. Planszowe, wideo lub grupowe. Zaproś znajomych i zagrajcie w kalambury. Ta zabawa zawsze niesie ze sobą dużo śmiechu i rozrywki. Przy okazji nierzadko musisz się natrudzić żeby pokazać bez słów o co Ci chodzi. Równie kreatywną rozrywką jest gra planszowa w Tajniaków, która opiera się na skojarzeniach. Tutaj będziecie musieli wytężyć umysłu i sprawdzicie jak daleko sięga Wasza wyobraźnia. A może puzzle? Większe układanki mogą Wam zająć nawet cały weekend. Jeśli nie chcesz żeby niedokończone puzzle zajmowały dużo miejsca, to możesz zaopatrzyć się w filcową matę do puzzli, którą zwija się w rulon. W ten sposób przechowujesz niedokończoną układankę i możesz ją w każdej chwili rozłożyć zachowując wszystko na swoim miejscu. 

Jeśli jesteś fanem gier wideo, to wolny weekend możesz poświęcić na zorganizowanie turnieju gier na konsoli. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na Playstation plus. Ta rozrywka jak najbardziej również może być grupowa. Wystarczy podłączyć kilka padów i gotowe. 

Author

Udostępnij