Strona głównaBlogPomysły na weekend w domu

Pomysły na weekend w domu

AUTOR

Kategorie

W momencie kiedy większość placówek gastronomicznych, jak i kulturalnych jest zamknięta, trzeba sobie urozmaicać czas innymi sposobami. Weekend w domu to okazja do wypoczynku i nadrobienia zaległości filmowych oraz książkowych. Czas, który można spędzić z rodziną, drugą połówka, przyjaciółmi lub samemu, regenerując baterie społeczne. Jak ciekawie spędzić weekend w domu?

Domowe SPA

Weekend w domu, warto przeznaczyć na odpoczynek i relaks. A w tym z całą pewnością pomoże zorganizowanie domowego SPA. Długa kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, lub suszonych kwiatów, domowa maseczka ze składników znalezionych w lodówce, albo sesja rozluźniająco-rozciągająca. A najlepiej to wszystko po kolei. Domową maseczkę możesz przygotować z awokado, jogurtu naturalnego lub miodu, a na oczy położyć plasterki z ogórka. Łagodząco na oczy działają również torebki po zaparzonej herbacie rumiankowej. Do kąpieli natomiast warto dorzucić sól w kryształkach lub kulę musującą. Zawarte w kuli  do kąpieli składniki nie tylko pobudzą zmysły zapachowe, ale także odżywią i ujędrnią skórę. 

Książ i filmy

Weekend w domu to najlepszy czas na nadrobienie zaległości w literaturze i filmie. Książki, które odkładamy na “jak będę mieć czas” potrafią się piętrzyć całymi miesiącami, na ich przeczytanie warto przeznaczyć właśnie weekend. Z kolei wieczorem można zorganizować wieczór filmowy. Seans pod kocem, z kubkiem kakao w ręku i przekąskami to bardzo odprężający pomysł. Dla tych co lubią nutkę adrenaliny wieczór filmowy może przybrać motyw przewodni horrorów, a dla osób o słabszych nerwach polecam luźną komedię romantyczną, lub ciekawy film przygodowy. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na https://vodfilmy.pl/

Wieczór filmowy nie może się obejść bez przekąsek. Z filmowym seansem najlepiej komponuje się klasyczny popcorn domowej roboty, lub wersji karmelowej, do którego przygotowania będziesz potrzebować brązowego cukru i masła. Drugą propozycją są nachosy z sosem serowym lub świeżą pomidorową salsą. Dla tych, który najbardziej doceniają zdrowe przekąski, smacznym wyborem będą pałeczki warzywne, np. z marchewki lub selera naciowego z dodatkiem hummusu.

Wieczór z grami

Weekend spędzony w domu to czas, który można przeznaczyć na integrację rodzinną lub z przyjaciółmi. Pomysłem na wspólne spędzanie czasu są planszówki. Klasyki takie jak chińczyk dalej cieszą się zainteresowaniem. Świetną rozrywką jest też gra w Monopoly lub bardziej zaawansowane gry strategiczne, które zaangażują graczy na wiele godzin.

Author

Udostępnij