Strona głównaBlogSieć 5G co to jest i czy trzeba się jej bać?

Sieć 5G co to jest i czy trzeba się jej bać?

AUTOR

Kategorie

Nie trzeba było specjalnie interesować się tematem, aby w przeciągu kilku ostatnich miesięcy natrafić na informacje o planach budowy sieci 5G w Polsce, która to ma na dobre rozpocząć działanie w przyszłym roku. Spotkało się to z głębokim niezadowoleniem wielu osób, twierdzących, że będzie to narzędzie służące do inwigilacji, smażenia mózgów i innych tego typu czynności. Chociaż tego typu teorie spiskowe można schować do szuflady razem z rzekomo płaską Ziemią, nie da się ukryć, że technologię 5G otacza wiele pytań, a mało kto dobrze się w niej orientuje. Najpierw warto zapytać sieć 5G co to jest, a później można zacząć się zastanawiać, jaki ma wpływ na zdrowie i do czego może się przydać.

Co to technologia 5G

Dziwi uaktywnienie się osób twierdzących, że 5G jest środkiem masowego ludobójstwa, bowiem w zasadzie nie jest to technologia w żaden sposób rewolucyjna. Może ona w sporej mierze zmienić nasze życia, ale sama w sobie nie różni się dużo od obecnego 4G czy 3G. Jest niczym innym jak kolejnym, bardziej rozwiniętym wcieleniem internetu mobilnego, nastawionym na dużą prędkość i minimalne opóźnienia.

Zastosowanie sieci 5G

Główną zaletą sieci 5G jest to, że będzie nawet kilkadziesiąt razy szybsza od swoich poprzedników. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla osób prywatnych, które będą mogły przeglądać Internet w telefonach z zawrotną prędkością. Co ważniejsze, taka szybkość połączenia umożliwi wreszcie stworzenie skutecznych i bezpiecznych elektrycznych samochodów i inteligentnych miast, w których wiele urządzeń będzie się ze sobą komunikować jednocześnie. Podobnie i w fabrykach – maszyny będą w stanie współpracować i wymieniać się informacjami, aby zapewnić jak najsprawniejszy proces produkcyjny. Bardzo szybki internet może mieć swoje zastosowania także w medycynie. Warto także wspomnieć o „Internecie Rzeczy”, a więc wspólnej sieci komunikacji dla na przykład urządzeń domowych. Dzięki 5G nasza pralka, zmywarka, czajnik i wszystkie inne sprzęty „smart” będą w stanie działać w jeszcze lepszej harmonii. Oczywiście wiele z tych technologii obecnie już jest wykorzystywanych, ale to właśnie 5G pozwoli wyzwolić ich pełny potencjał.

Wpływ 5G na zdrowie

Zostało już dowiedzione, że wytwarzane przez anteny sieci 5G pola elektromagnetyczne są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia człowieka. Wielu osobom przeszkadza fakt, że 5G będzie potrzebowało znacznie gęstszej infrastruktury niż poprzednie generacje. Nie jest to jednak wbrew pozorom problem, bo po pierwsze nawet tak duża gęstość nie będzie działała szkodliwie na osoby znajdujące się w pobliżu, a po drugie anteny można z powodzeniem ukryć na przykład w chodnikach.

Warto wiedzieć sieć 5G co to jest, aby nie dać się wciągnąć w wir teorii spiskowych i niczym niepopartych spekulacji.

Author

Udostępnij