Strona głównaBlogSmartfon do zdjęć nocnych Samsung S22. Jakie ma opcje?

Smartfon do zdjęć nocnych Samsung S22. Jakie ma opcje?

AUTOR

Kategorie

Kiedy na rynku pojawił się Samsung S22, czyli jeden z najnowszych modeli w ofercie tej marki, sporo mówiło się o nim jako o smartfonie do zdjęć nocnych i tzw. Nightografii. Działo się tak – i nadal dzieje – nie bez przyczyny, bo rzeczywiście ten telefon powstał z myślą o tym, by tworzenie zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych było prostsze. Czy to jednak wszystko, czego można spodziewać się po tym smartfonie? Jak przedstawiają się inne jego parametry i czy będą one zadowalające dla osób, które szukają czegoś więcej poza ładnymi zdjęciami?

Samsung S22 – podstawowe informacje

Samsung S22 jako smartfon do zdjęć nocnych został wyposażony łącznie w cztery aparaty: przedni selfie 10MP, ultraszerokokątny 12MP, teleobiektyw 10MP z zoomem optycznym 3x oraz szerokokątny 50MP. To właśnie w tym ostatnim znalazła się profesjonalna matryca, za sprawą której Nightografia stała się tak popularnym określeniem. Wiąże się to z faktem, że aparat szerokokątny w sytuacji, gdy nie mamy do dyspozycji wielu źródeł światła, łączy ze sobą duże piksele i je powiększa. Dzięki temu wychwytuje jak najwięcej światła z każdego ujęcia, co z kolei pozwala na jego ostrość i wyrazistość.

Ale nie tylko Nightografią człowiek żyje. Jak przedstawiają się typowe parametry, które często zwracają naszą uwagę przed zakupem telefonu?

  • W Samsungu S22 znajdziemy typową baterię 3700 mAh. Dodatkowo zastosowano w nim inteligentną technologię, której zadaniem jest uczenie się wzorców użytkowania i tym samym dostosowywanie zużycia energii.
  • Ekran o przekątnej 6,1 cala to zarazem wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X z funkcją Vision Booster i technologią Super Smooth 120Hz, która dopasowuje tempo odświeżania w zależności od oglądanej treści.
  • Smartfon do zdjęć nocnych Samsung S22 został wykonany przy użyciu wytrzymałego szkła Corning® Gorilla® Glass Victus®+, które pokrywa ekran i tylny panel. Obudowa powstała natomiast z użyciem Armor aluminium. Dodatkowo cechuje go wodoodporność zgodna z normą IP68[1].

Samsung S22 – udogodnienia

Pozostając jeszcze na moment w temacie Nightografii i robienia zdjęć ogólnie, Samsung S22 jest jednym ze smartfonów, w których wykorzystano OIS, czyli optyczną stabilizację obrazu. W związku z tym możliwe jest nagrywanie płynniejszych filmów i korekcja ewentualnych niedogodnień. Oprócz tego znajdziemy tu tryb rejestracji Super HDR, który zapisuje 64x więcej informacji o barwach.

Wspomniany wyżej ekran z kolei może spodobać się tym, którzy korzystają z telefonu w różnych warunkach i często narzekają na słońce odbijające się od obrazu. Wyświetlacz w Samsungu S22 ma za zadanie redukować niepożądane odblaski i tym samym sprawić, że oglądanie chociażby serialu w nasłonecznionym miejscu będzie bardziej komfortowe.

Jeśli poza telefonem jesteśmy wielbicielami wszelkich urządzeń smart, to jest jeszcze jedna dobra wiadomość: Samsung S22 jest kompatybilny z wieloma innymi sprzętami tej marki, w tym smartwatchami czy słuchawkami Galaxy Buds. Parowanie i łączenie ich ze sobą nie powinno sprawić żadnego problemu.

[1] Galaxy S22 i Galaxy S22+ spełniają wymogi normy IP68. Certyfikacja ta przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu.

 

Author

Udostępnij