Strona głównaBlogTrendy oświetleniowe, które warto znać

Trendy oświetleniowe, które warto znać

AUTOR

Kategorie

Kwestia oświetlenia w budynku jest nie mniej ważna niż instalacja elektryczna, choć często traktowana dość pobieżnie. A gdyby tak tradycyjne rozwiązania zastąpić inteligentnymi technologiami, które nie tylko wprowadzają w nasze mury nowoczesnego ducha, ale również ułatwiają życie? Poznaj aktualne trendy związane z oświetleniem, które z pewnością sprawdzą się w każdym domu!

Recepta na oświetlenie

Podobnie jak wielu dziedzinach, branża oświetleniowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata, proponując atrakcyjne artykuły, charakteryzujące się wielofunkcyjnością i świetnym designem. Oświetlenie z Bricomarche.pl dedykowane wnętrzom to nie tylko dające światło przedmioty. To nierzadko efektowne gadżety, które oprócz swojego podstawowego zajęcia, pełnią również rolę atrakcyjnych gadżetów wnętrzarskich. Oprócz walorów estetycznych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dostosowanie oświetlenia do przeznaczenia wnętrza.

Sposobem na oświetlenie jest… jego odpowiednia ilość i dopasowana moc. Inne lampy sprawdzą się w nastrojowej sypialni, co innego powinniśmy wybrać do jadalni, czy pozbawionej okien łazienki. Jadalnia oraz otwarta kuchnia to odpowiednie miejsce dla lamp wiszących, które świetnie się prezentują, ale i zapewniają dużą ilość światła. Do miejsc takich jak sypialnia, czy łazienka warto wprowadzić plafony, czy kinkiety ścienne, które będą wspomagać główne źródło światła. Zasada jest prosta – oświetlenie z Bricomarche.pl powinno podnosić komfort w każdych warunkach.

Pomysłowe rozwiązania

Idąc z duchem czasu, zaczęły pojawiać się akcesoria, dzięki którym można mówić o energooszczędności i poprawie jakości życia. Współczesne lampy zamiast tradycyjnych żarówek, przystosowane są do halogenów, świetlówek, żarówek o niskim poborze prądu, czy żarówek LED, które nie nagrzewają się oraz charakteryzują się znacznie dłuższą wydajnością przy porównywalnej mocy. Ciekawą alternatywą jest też wykorzystanie taśm ledowych, które wykorzystuje się do punktowego oświetlania szafek, schodów, czy stworzenia atrakcyjnych wnęk. Oświetlenie z Bricomarche.pl pomoże w uzyskaniu klimatu wnętrza, a umiejscowione np. w garderobie pomoże podnieść jej funkcjonalność.

Aby w pełni wykorzystywać potencjał współczesnych koncepcji, dobrze jest pomyśleć o zaprojektowaniu oświetlenia zarządzanego systemami sterowania. Możliwość przyciemniania światła sprawdzi się w salonie, w którym znajduje się strefa telewizyjna lub wypoczynkowa. Niezwykle praktyczny jest montaż czujników reagujących na ruch w pomieszczeniach takich jak korytarze, czy przedpokój. To także rozwiązanie, które warto zastosować przed budynkiem. Wyjątkowe akcesoria oświetleniowe znajdziesz wśród oferty naszego sklepu.

Author

Udostępnij