Strona głównaBlogWazony z gliny w stylach wnętrzarskich

Wazony z gliny w stylach wnętrzarskich

AUTOR

Kategorie

Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł, jakim para się człowiek od zarania swojego istnienia. Głównym przedmiotem zainteresowania garncarstwa jest rękodzielniczy wyrób przedmiotów codziennego użytku. Materiałem garncarskim jest glina, która w swojej naturalnej postaci powinna być pozbawiona grudek oraz zanieczyszczeń.

Wazony z gliny, czyli uroda wnętrz

Wazony z gliny przeżywają prawdziwy renesans w projektowaniu wnętrz. Pasują zarówno do aranżacji klasycznych jak i nowoczesnych wystrojów. Wszystko zależy od ostatecznego kształtu, zdobień oraz zastosowania. W wazonach z gliny doskonale prezentują się suche kwiaty, stylizowane wiązanki polnych roślin, bogate i różnorodne bukiety. Industrialne lofty, które wymagają równie ascetycznych detali, to wymarzone miejsce dla glinianych, prostych w formie, niezdobionych żadnym elementem plastycznym wazonów, pełnych równie minimalistycznych w formie i barwie roślin. Równie interesująco wazony z gliny prezentują się w aranżacjach eklektycznych, stylu szwedzkim, vintage, boho czy glamour. Tam tego rodzaju surowiec wpisany jest w styl.

Wazony z gliny tonują i kontrastują jednocześnie

Wazony na kwiaty wykorzystuje się od dawna jako jeden z trików wnętrzarskich. Rozbijają one zbyt surową formę, zmieniają proporcje elementów wyposażenia, zagospodarowują pustą przestrzeń podłogi, wypełniają proste powierzchnie mebli. Ich kształt i wielkość współgra lub kontrastuje z pozostałymi detalami. Kwiaty w wazonach z gliny są już tylko estetycznym dodatkiem, wprowadzającym odrobinę koloru do monochromatycznych przestrzeni czy uspokajają nadmierną ekspozycję barw we wnętrzu. Zawsze pełnią jakąś funkcję, ważne tylko, by mieć tego świadomość i umiejętnie wykorzystywać.

Wazony z gliny to niezwykle wdzięczny detal, ciepły w barwach, o opływowych zwykle kształtach, przykuwa wzrok. Ich popularność rośnie wraz nowymi pokoleniami, a naturalny surowiec, jakim jest glina, idealnie odpowiada dzisiejszemu dążeniu do wszystkiego co naturalne, bliskie ziemi strukturą, formą i barwą.

Author

Udostępnij