Strona głównaBlogZnalezienie księgowego dla Twojej firmy

Znalezienie księgowego dla Twojej firmy

AUTOR

Kategorie

Twoi doradcy biznesowi są spoiwem, które spaja Twoją firmę. Ważny jest dobór odpowiednich osób do wypełnienia tych kluczowych ról. Wybór odpowiedniego księgowego do zarządzania finansami firmy jest absolutnie niezbędny. Takim kimś jest także doradca podatkowy – szczególnie taki, który przeszedł egzamin na doradcę podatkowego (tutaj link do http://testypodatkowe.pl)

Jednak znalezienie odpowiedniego księgowego może być wyczerpującym zadaniem. Dostępnych jest wiele firm księgowych i indywidualnych praktyków rachunkowości i księgowości – a wybór najlepszego dla Ciebie wymaga badań i należytej staranności.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, rozważając zatrudnienie księgowego dla swojej firmy, jest sprawdzenie jego kwalifikacji i referencji. Poproś o odpowiednie dokumenty i list referencyjne. W jakich szkoleniach brał udział Twój księgowy bądź doradca podatkowy? Jakie egzaminy zdał? Miejsce, w którym mieszkasz, może mieć inne przepisy dotyczące księgowych, podatków.

Rozważając kandydatów na stanowisko doradcy podatkowego, spotkaj się z osobą na rozmowę twarzą w twarz. Poznaj ich kwalifikacje i dowiedz się, czy mają doświadczenie w pracy w branży podobnej do Twojej i w firmie o podobnej wielkości. Dowiedz się też, jakie programy znają. Jeśli spotykasz się z kierownikiem firmy, poproś o spotkanie z personelem, który będzie odpowiedzialny za obsługę większości Twoich potrzeb.

Pamiętaj, aby poprosić o referencje – i pamiętaj, aby zadzwonić do nich. Sprawdzenie referencji da ci dobre wyobrażenie o jego pozytywnych i negatywnych cechach. Wykwalifikowani doradcy nie będą mieli problemu z udzieleniem referencji, podczas gdy księgowi z niewielkim lub żadnym doświadczeniem mogą wahać się przed podaniem imion i nazwisk oraz numerów telefonów poprzednich klientów.

Podsumowanie

Na koniec upewnij się, że sprawdziłeś osobę lub firmę księgową w lokalnym rejestrze. Poznaj ich ocenę i ogólną pozycję w społeczności biznesowej. Od ilu lat prowadzą działalność? Porozmawiaj także z właścicielami firm w swojej profesjonalnej sieci. Poczta pantoflowa rozchodzi się szybko, a ludzie szybko chwalą tych, którzy na to zasługują, a także doradzają, aby nie zatrudniać kogoś, kto nie ma odpowiednich kwalifikacji.

Pamiętaj, że doradca Twojej firmy jest jednym z najważniejszych doradców biznesowych, których zatrudnisz. Zarządzanie dokumentacją finansową firmy jest niezwykle ważnym i wymagającym wysokich kwalifikacji zadaniem. Jeśli sprawdzisz referencje, doświadczenie i referencje osoby, którą chcesz zatrudnić, możesz mieć pewność, że jest to osoba godna zaufania, wykwalifikowana, kompetentna.

Szukając najlepszych rozwiązań, sprawdź http://testypodatkowe.pl

Author

Udostępnij