Strona głównaArtykułyFortnite - ile waży gra i jakie ma wymagania?

Fortnite – ile waży gra i jakie ma wymagania?

AUTOR

Kategorie

Jedną z najbardziej znanych gier battle royale jest Fortnite. Została ona opracowana przez Epic Games i wydana w 2017 roku. Jego poprzednik, PlayerUnknown’s Battlegrounds, był szalenie popularny, ale krytycy wypominali wady techniczne gry i niską liczbę graczy.

Sukces gry sprawił, że Epic Games wydał Battle Royale jako część ich gry Save the World o wczesnym dostępie, a później przeszedł do modelu free-to-play. Kilka znanych osobistości stało się wybitnymi fanami gry, która ostatecznie stała się międzynarodowym fenomenem.

Co to jest Fortnite?

Fortnite Battle Royale to strzelanka wieloosobowa z udziałem 100 graczy w wysokiej jakości trybie rywalizacji. Gra może być rozgrywana solo lub w składzie od dwóch do czterech graczy, z maksymalnie 100 graczami na rundę. Gra rozpoczyna się od graczy skaczących z pływających autobusów i rozmieszczających szybowce na lądzie. Podczas gry gracze mogą zbierać broń z pobliskich struktur i przemieszczać się w kierunku centrum mapy.

fortnite ile waży pc

Celem gry jest przetrwanie, aż będziesz ostatnim graczem stojącym na miejscu. Po wyczerpaniu się zdrowia, zostajesz wyeliminowany. Możesz przetrwać, szukając ekwipunku lub broniąc się przed przeciwnikiem. Alternatywnie możesz ożywić swojego kolegę z drużyny, próbując dotrzeć do rozrzuconych po mapie furgonetek Reboot. Pomimo ograniczonej liczby i otwartego terenu, nagrody w grze są bardzo satysfakcjonujące dla najbardziej skutecznych graczy.

Fortnite – ile waży gra?

Zastanawiasz się: ile waży Fortnite? Cóż, ta gra battle royale waży trochę więcej niż myślisz. Jeśli chodzi o komputer PC, na komputerze pakiet instalatora Fortnite waży 31,6 Mb. Już zainstalowana gra waży około 80 GB

Wymaga procesora Core i3-3225 3,3 GHz lub Core i7-7600U 2,8 GHz

Do gry w Fortnite potrzebny jest procesor z co najmniej czterema rdzeniami. Jest to minimalne wymaganie, ale są wyjątki. Model Core i3 może również grać w Fortnite po prostu dobrze. Ale jeśli masz niski budżet, rozważ procesor AMD. Procesory z serii 600 od AMD oferują doskonałą wydajność i są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki od Intela. Co więcej, możesz wybrać procesory AMD, które oferują porównywalną wydajność CPU i iGPU do serii Core i.

Minimalna specyfikacja dla Fortnite jest taka sama jak w przypadku innych popularnych gier. Możesz grać w grę z procesorem Core i3-3225 3,3 GHz lub Core i7-7600U 2,8 GHz, ale nadal wysoce zalecane jest użycie procesora z wyższej półki. Procesor Core i3 z zalecaną kartą graficzną ma lepsze FPS niż mobilny układ graficzny Intel HD 4000. Również dwukanałowa pamięć RAM jest zalecana, jeśli masz APU AMD, który nie jest dostarczany z dyskretną kartą graficzną.

Wymaga ona karty graficznej Intel HD 4000 lub Nvidia GeForce 940MX

Minimalne wymagania dla Fortnite to Intel HD 4000 i GeForce 940MX. Te karty są zalecane, ale 940MX będzie w sam raz, o ile nie przekroczysz ich minimalnych wymagań wydajnościowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś mieć procesor o taktowaniu co najmniej 2,4 GHz lub Core i3 z zegarem 2,8 GHz.

Na koniec należy pamiętać, że GeForce 940MX to mobilna karta graficzna, więc nie jest tak wydajna jak karty graficzne do komputerów stacjonarnych. GeForce 940MX obsługuje DirectX 12, ale ma tylko poziom funkcji 11-0. Procesor graficzny posiada 384 jednostki cieniowania i 24 jednostki mapowania tekstur oraz osiem ROP. NVIDIA GeForce 940MX pracuje z częstotliwością 1004 MHz, ale w celu uzyskania lepszej wydajności można go podkręcić do 1242 MHz.

karta graficzna

Oprócz wyższego taktowania i większej ilości pamięci, GeForce 940MX jest lepszym wyborem dla graczy, którzy chcą grać w Fortnite w 4K. Obie karty graficzne obsługują konfiguracje dwuekranowe i wielomonitorowe. GeForce 940MX jest zalecany, jeśli planujesz grać w rozdzielczości 4K, ale może być zbyt gruby dla obudowy mini-ITX. Karta graficzna Intel HD 4000 posiada opcję akceleracji, która może zwiększyć prędkość grafiki w grze. Przy minimalnym taktowaniu 350 MHz, Intel HD 4000 może pracować z prędkością nawet 1300 MHz. Pomimo minimalnego taktowania można zauważyć, że karta posiada dużą pojemność pamięci – 8 GB, maksymalną – 4 GB oraz proces produkcyjny 22 nm.

Problemy z kartą graficzną Intel HD 4000

Podczas aktualizacji z systemu Windows 7 do Windows 10 może wystąpić problem z kartą graficzną Intel HD Graphics 4000. W takim przypadku sterownik karty graficznej mógł być uszkodzony lub mogło go brakować. Należy postępować zgodnie z instrukcjami w kreatorze instalacji, aby naprawić problem. Następnie uruchom ponownie komputer, a karta graficzna powinna znów działać. Jeśli nie, możesz spróbować zaktualizować sterownik.

Jeśli nie dysponujesz dużym budżetem na kartę graficzną, dobrym wyborem będzie niedrogi Nvidia GeForce GTX 1030. Może ona uruchomić większość gier PC w rozdzielczości 1080p, z 75 FPS na średnich ustawieniach. Dla tych, którzy poważnie myślą o grach, powinieneś kupić GTX 1050 Ti. Jego cena nie jest zaporowa, ale wydajność jest imponująca.

Wydajność tej karty graficznej jest wystarczająca dla większości gier, ale nie jest wystarczająca dla Cyberpunk 2077. Gra wymaga GTX 780 lub RX 470 do ukończenia poziomów. Na szczęście Intel robi dobre karty graficzne i poczynił duże postępy w dziedzinie zintegrowanej grafiki. Możesz go również użyć jako dodatkowej karty graficznej w grze takiej jak GTA V lub For Honor.

Author

Udostępnij