Strona głównakredytyJak spłacić kartę kredytową?

Jak spłacić kartę kredytową?

AUTOR

Kategorie

W Polsce karty kredytowe nie są jeszcze tak popularne, jak za granicą. Zainteresowanie nimi rośnie stopniowo, jednak mimo wszystko, nie można nazwać ich już produktem niszowym tak jak jeszcze kilkanaście lat temu. Korzystanie ze środków finansowych, które udostępnia nam bank, może być bardzo wygodne i przyjemne jednak trzeba pamiętać o tym, że pożyczone pieniądze należy kiedyś zwrócić. Spłata karty kredytowej może okazać się niekiedy bolesna, gdy okazuje się, że musimy oddać więcej, niż myśleliśmy. Zobacz, jak wygląda spłata karty kredytowej i co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na ten produkt.

Wysokość odsetek od zadłużenia kartą kredytową – od czego zależy?

To czy spłata karty kredytowej będzie wiązała się z dużym wydatkiem, zależy od tego, jak wykorzystamy limit na karcie i kiedy go spłacimy. Naliczanie odsetek na karcie kredytowej może być dość skomplikowane dla osoby, która do tej pory nie miała z tym zbyt dużej styczności. Warto jednak wiedzieć jak to mniej więcej działa, aby nie być zaskoczonym wysokością kwoty na wyciągu.

Karty kredytowe oferują tzw. okres bezodsetkowy. Pozwala on na praktycznie darmowe korzystanie ze środków banku. Warunek jest jednak jeden, zadłużenie należy spłacić w odpowiednim terminie. W momencie, gdy wykonasz transakcję bezgotówkową, to od wykorzystanego limitu nie będą naliczać się odsetki. Musisz jednak uregulować zadłużenie w czasie trwania okresu bezodsetkowego. Taki okres trwa zazwyczaj kilkadziesiąt dni. Jeśli tego nie zrobisz, to okres bezodsetkowy będzie anulowany, a odsetki zostaną naliczone od dnia wykonania transakcji.

Jak spłacić kartę kredytową?

Spłacanie karty kredytowej jest szybkie i proste i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów https://habzafinanse.com.pl/splata-karty-kredytowej-co-trzeba-wiedziec/. Możesz poczekać, aż otrzymasz wyciąg, aby wiedzieć, ile jesteś winny bankowi lub spłacić kartę przed terminem. Z reguły po otrzymaniu wyciągu będziesz mieć jeszcze kilkanaście dni, aby skorzystać z okresu bezodsetkowego. Aby spłacić kartę kredytową, należy wykonać wpłaty o odpowiedniej wysokości na numer rachunku, który został przypisany do Twojej karty. Nie możesz przechowywać na nim środków i służy on jedynie do tego, aby wpłacać tam należności względem banku.

Jeśli podejrzewamy, że nie zdołamy spłacić całości zadłużenia przed upływem okresu bezodsetkowego, korzystna może być spłata karty kredytowej przed terminem przynajmniej w tej wysokości, na którą możemy sobie pozwolić. Dzięki temu po anulowaniu okresu bezodsetkowego naliczą nam się nieco niższe odsetki – najpierw od całości długu, a za dni po dokonaniu częściowej spłaty, już tylko od pozostałej części.

Author

Udostępnij